Tomáš Batiz Správy

Príčina požiaru hotela Junior je známa: Aký ďalší osud ho čaká a čo plánujú investori?

Jeden z najznámejších hotelov v Demänovskej doline, ktorého zničil požiar začali búrať. Prevádzkari prezradili svoje ďalšie plány.

Ilustračný obrázok k článku Príčina požiaru hotela Junior je známa: Aký ďalší osud ho čaká a čo plánujú investori?
Zdroj: TASR

Pol roka po tragickom požiari sa v hoteli Junior v Demänovskej doline začali búracie práce. V priebehu niekoľkých mesiacov môže zhorenisko nahradiť nový hotel. Informáciu potvrdil Karol Klobušický, predseda predstavenstva spoločnosti Hotely mládeže Slovakia, a. s., ktorá zariadenie v Demänovskej doline prevádzkovala.

„Bez ohľadu na to, či sa bude na tomto mieste stavať nový hotel, alebo nie, búracie práce musíme zrealizovať. Aj keď je hotel zasanovaný, nemôžeme ho nechať chátrať ďalej a nechať zhorenisko uprostred národného parku. Odstránenie torza stavby vnímame ako slušný krok, aby sa budova nestala domom hrôzy. Máme predsa nejakú zodpovednosť voči spoločnosti,“u­viedol.

Plánujú postaviť nový hotel

Podľa Klobušického urobia predstavitelia spoločnosti všetko pre to, aby sa v priebehu niekoľkých mesiacov začalo na pôvodnom mieste so stavbou nového hotela. „Všetko závisí od výsledkov policajného vyšetrovania. Musíme zistiť, ako hotel zhorel a kto bol na vine. Od toho sa odvíjajú možné súdne spory, poistné plnenia a celková finančná kondícia spoločnosti. Otázkou je, kedy bude ukončené policajné vyšetrovanie,“ vysvetlil aktuálnu situáciu. Výstavba nového hotela by mala podľa neho stáť približne desať miliónov eur.

Hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík potvrdil, že policajné vyšetrovanie v predmetnej veci naďalej prebieha. ***„Sú vykonávané všetky potrebné úkony, súčasťou ktorých je aj znalecké skúmanie za účelom objasnenia skutku a zistenia presnej príčiny vzniku požiaru,“ skonštatoval.

Príčinu požiaru už poznajú

Po niekoľkých mesiacoch hasiči zistili, čo spôsobilo požiar. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Miroslavy Ondrichovej to bola mraznička. „Z výsledkov expertízy vyplýva, že príčinou vzniku požiaru hotela v Demänovskej doline bola technická porucha na mraziacom zariadení,“ povedala.

Požiar hotela Junior Jasná vypukol 6. októbra 2015 krátko pred 04.00 h. O život prišiel 64-ročný muž, evakuovali 135 ľudí vrátane personálu a niekoľkých detí.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM