Správy

Práce na tréningovej hale Jána Laca pokračujú: Prví korčuliari ju vyskúšajú už v strede leta

Výstavba tréningovej haly, ktorá nesie meno reprezentačného brankára Jána Laca, v areáli hokejového štadióna v Liptovskom Mikuláši napreduje podľa stanoveného harmonogramu. Po osadení oceľovej nosnej konštrukcie a strechy už stavebníci stihli vybetónovať podklad ľadovej plochy.

Ilustračný obrázok k článku Práce na tréningovej hale Jána Laca pokračujú: Prví korčuliari ju vyskúšajú už v strede leta
Foto: Slávka Kellová

Zástupca investorskej spoločnosti JL aréna Martin Lobodáš predpokladá, že prví korčuliari by ju mohli otestovať už v polovici leta. „Čoskoro sa pustíme do demontáže starej strojovne a stavby nevyhnutného priestorového zázemia pre novú halu. Aby sme všetko stihli načas, požiadali sme o skrátenie končiacej sa sezóny o týždeň,“ vysvetlil.

Dlho očakávanú významnú rekonštrukciu podstúpi v najbližších mesiacoch zastaraný mestský zimný štadión. „Zrekonštruujeme chladiaci systém a napojíme ho na novú strojovňu. Staré osvetlenie nahradíme modernou LED technológiou a pustíme sa aj do opráv vonkajšej fasády,“ spresnil Lobodáš.

„Na základe vzájomných dohôd zabezpečíme výmenu starých mantinelov a ochranných plexiskiel. Nevyhnutné opravy si žiada aj strecha,“ dodal primátor Alexander Slafkovský s tým, že v objekte starej strojovne by mali vzniknúť doteraz citeľne chýbajúce priestory na tréningové posilňovanie a predzápasové rozcvičovanie.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM