Rôzne

Opoziční poslanci odovzdali petíciu: Mesto v nej obviňujú z drancovania majetku

Skupina opozičných poslancov liptovskomikulášskeho mestského zastupiteľstva okolo bývalého primátora Jána Blcháča odovzdala dnes predpoludním v podateľni radnice protestnú petíciu, ktorou chce upozorniť na údajné drancovanie mestského majetku súčasným vedením samosprávy.

Ilustračný obrázok k článku Opoziční poslanci odovzdali petíciu: Mesto v nej obviňujú z drancovania majetku
Foto: Slávka Kellová

„Vyčítame mu, že netransparentne a neekonomicky nakladá s majetkom mesta. Touto petíciou s podporou viac ako 3400 našich spoluobyvateľov chceme zabrániť neekonomickému, neefektívnemu a hlboko pod cenu pripravovanému predaju viacerých mestských objektov,“ zdôraznil Blcháč.

Ako najaktuálnejšie konkrétne príklady uviedol pripravovaný predaj športovej haly vybudovanej s pomocou eurofondov, budov bývalého mestského bytového podniku či domu služieb v centre. „Je to naozaj do neba volajúce drancovanie mestského majetku. Nebojím sa to nazvať dokonca rabovaním,“ prízvukoval Blcháč.

Primátor Alexander Slafkovský reagoval, že podanie prijme ako každé iné. „Pripravíme k nemu samostatné zasadnutie mestského zastupiteľstva, kde otvoríme debatu na túto tému. Verejná diskusia bude priestorom na prezentovanie odborných argumentov. Je to hrubá demagógia, opak je pravdou a viem to dokázať. Mesto sme zachránili z prepadliska a teraz tu niekto prichádza s takouto petíciou,“ dodal.

Foto: ilustračné, tasr

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM