Slávka Kellová Rôzne

O novej tréningovej hale by sa malo rozhodnúť vo štvrtok: Opoziční poslanci vraj hlasovať nebudú

Opoziční poslanci liptovskomikulášskeho Mestského zastupiteľstva (MsZ) sa na najbližšom rokovaní vo štvrtok 7. marca nezúčastnia na hlasovaní o projekte výstavby tréningovej hokejovej haly súkromným investorom. Poslanci majú viacero výhrad.

Ilustračný obrázok k článku O novej tréningovej hale by sa malo rozhodnúť vo štvrtok: Opoziční poslanci vraj hlasovať nebudú
Foto: Slávka Kellová

„V poslednom čase sme boli atakovaní, že vraj nepodporujeme rozvoj športu. To nie je pravda, o čom svedčí fakt, že sme jednoznačne podporili tento zámer pri jeho predložení začiatkom novembra minulého roka. No to, čo je teraz pripravené na rozhodnutie, je niečo úplne iné. Požadujeme, aby sa na túto tému ďalej diskutovalo a našiel sa nespochybniteľný variant z hľadiska nakladania s majetkom mesta,“ uviedol predseda opozičného poslaneckého klubu Ján Blcháč.

Medzi najpodstatnejšie výhrady zaradil, že sa akosi neberie do úvahy existujúci ďalší projekt. „Už na prvý pohľad sa zdá byť viac vyšpecifikovaný a výhodnejší, lebo myslí aj na rekonštrukciu starého zimného štadióna, čo uprednostnenému projektu chýba. V prípade jeho schválenia zostanú mestu záväzky platiť 320 000 eur ročne za prevádzku a náklady na prípadné veľké opravy, pričom sa zbavuje všetkých príjmov z prevádzky,“ vysvetlil Blcháč.

Súčasný liptovskomikulášsky primátor Alexander Slafkovský v reakcii uviedol, že opoziční poslanci majú právo nezúčastniť sa hlasovania. „Bohužiaľ, podľa mojich informácií odmietli ponuku spracovateľa projektu stretnúť sa a diskutovať na pôde ich poslaneckého klubu. Výstavba novej tréningovej haly je alfou a omegou budúcnosti rozvoja mládežníckeho hokeja v našom meste. Bude viac priestoru aj pre krasokorčuliarov i širokú verejnosť,“ konštatoval.

Celá myšlienka vybudovania tréningovej haly mala podľa predsedu finančnej a majetkovoprávnej komisie MsZ Dušana Vinčúra svoju genézu. „Už na októbrovom zasadnutí našej komisie bol prezentovaný zámer spoločnosti JL aréna pozostávajúci z troch častí – výstavby tréningovej haly, rekonštrukcie strojovne a chladiaceho systému mestského zimného štadióna i jeho budúcej prevádzky," spresnil.

Až potom dodala svoj návrh súvisiaci s prevádzkou štadióna a prípadným vybudovaním novej haly druhá spoločnosť. „Obe dostali priestor na prezentáciu, a potom sme prijali uznesenie, aby sa v rokovaniach pokračovalo už iba so spoločnosťou JL aréna, lebo ekonomika alternatívneho projektu stojí na hypotetických základoch bez istoty výstavby novej haly v blízkej budúcnosti,“ dodal Vinčúr.

Súvisiaci článok: Výstavba tréningovej haly je ohrozená: Poslanci ju zmietli zo stola

Foto: Hokejové talenty Liptova

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM