Slávka Kellová Krimi

Neskutočné zistenie: Namiesto krematória mieria telá do garáže

Liptovskomikulášska pohrebná služba nezaváža mŕtvych do krematória, ako si myslia pozostalí, ale do garáže. Podľa svedkov tu majú telá nebožtíkov ostávať aj týždeň.

Ilustračný obrázok k článku Neskutočné zistenie: Namiesto krematória mieria telá do garáže
Foto: Slávka Kellová

„Na vlastné oči som videl, ako prišlo do garáže pohrebné auto, poobzerali sa či niekto nepozerá a truhlu vyložili do garáže,“ povedal pre televíziu Markíza očitý svedok. Tu sa postupne telá nebožtíkov hromadia a až potom sú odvážané na kremáciu.

Spravodajský tím si napriek dôkaznému videu informáciu preveril a zistil, že je to skutočne tak. Po obrade si to auto pohrebnej služby namierilo priamo do garáže v centre mesta. „Idem sa len naobedovať a pokračujem do krematória v Banskej Bystrici,“ tvrdil vodič auta. Tu však o liptovskomi­kulášskej pohrebnej službe naposledy počuli koncom februára tohto roka.

Majiteľ pohrebníctva zo Štúrovej ulice na „odpočinku“ svojho vodiča nič zlé nevidí a nevadí mu vraj ani to, že telá nebožtíkov odváža do iného pohrebníctva. To je až v oveľa vzdialenejších Leviciach, kde vraj kremácia stojí menej peňazí.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM