Slávka Kellová Rôzne

Naše dravce zožali celosvetový úspech: Okrem bocianieho hniezda budeme môcť sledovať aj divokú prírodu

Oteplenie v posledných dňoch dnes ukončilo projekt monitorovania liptovských dravcov prostredníctvom živej kamery v okolí Liptovskej Mary. Našu divokú prírodu sledovali online diváci zo 67 krajín celého sveta.

Ilustračný obrázok k článku Naše dravce zožali celosvetový úspech: Okrem bocianieho hniezda budeme môcť sledovať aj divokú prírodu
Foto: Slávka Kellová

„Projekt bol o to náročnejší, že sa nachádzal mimo obývanej zóny vo voľnej prírode v tých najtvrdších podtatranských klimatických pomeroch,“ približuje Pavel Ballo, zoológ Správy Tatranského národného parku. „Pred obrazovky“ dostávali dravce návnady uhynutej zveriny na cestách. „Z predošlých skúseností sme dopracovali bezpečnostný systém proti krádeži a poškodeniu kamery,“ dopĺňa Pavel Ballo.

Celosvetový záujem

Živé prenosy sledovalo počas zimy viac ako pol milióna unikátnych návštevníkov. Veľkým prekvapením sú štatistiky, ktoré hovoria, že prenosy sledovali diváci až zo 67 krajín z celého sveta. „Odmenou sú nám nevšedné snímky orla skalného, orliaka morského, krkavcov či líšok,“ dodáva zoológ.

Kamera už sleduje bocianie hniezdo

Kamery Správy Tanapu nezaháľajú a už od 10. apríla je možné sledovať bocianie hniezdo v Liptovskom Mikuláši. „Opäť sa nám opakuje situácia z minulého roka, keď do hniezda ako prvý priletel samček. Do prevádzky okrem toho pripravujeme vďaka spoločnosti PROFI – NET viac kamier. Budeme mať teda viac originálnych zážitkov z divokej prírody,“ prezrádza Pavel Ballo. Živé prenosy je opäť možné sledovať na stránkach www.spravatanap.sk a www.kukaj.sk.

Foto: správa tanap-u

Dravce_zive prenosy
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM