Aktualizované Erik Bojničan Rôzne

Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto mikulášske školy sa umiestnili najlepšie!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. Ktoré školy sú spomedzi všetkých hodnotené ako najlepšie a ktoré mikulášske sa umiestnili v rebríčkoch najlepšie?

Ilustračný obrázok k článku Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto mikulášske školy sa umiestnili najlepšie!
Zdroj: TASR

Portál Ineko.sk uverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. „Na portál sme doplnili viaceré aktuálne údaje – napr. za mimoriadne výsledky žiakov (podľa údajov ministerstva školstva), nezamestnanosť absolventov stredných škôl, Štátnu školskú inšpekciu, prijímacie konanie na vysoké školy či využívanie informačných a komunikačných technológií (IKT) pri vyučovaní,“ uvádza Ineko.

Týmto doplnením údajov inštitút nadväzuje na „letnú“ aktualizáciu, kedy bola doplnená prvá časť údajov za rok 2015 (výsledky Testovania 9 a externej časti maturít). „Vďaka aktuálnemu doplneniu vyššie uvedených údajov sme skompletizovali množinu údajov potrebných pre uzavretie hodnotenia škôl za rok 2015 (využíva údaje za obdobie rokov 2012 až 2015). Každá škola tak získala nové hodnotenie,“ píše ďalej Ineko.

Naj školy na Slovensku podľa Ineka

A teraz už k samotným rebríčkom. V novom vydaní rebríčkov sa najlepšie v rámci svojich kategórií umiestnili ZŠ na Krosnianskej 4 v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave (Kukučínova 2) a košické Gymnázium na Poštovej 9.

My sme sa ďalej zamerali na mikulášskych zástupcov a hľadali ich v TOP 30 v rámci celoslovenského rebríčka. Liptovský Mikuláš tam svieti v jednej kategórii a to v gymnáziách. keď 18. najlepšou na Slovensku je podľa Ineka Spojená škola-Gymnázium, Komenského, Liptovský Mikuláš.

Najlepšie hodnotené mikulášske školy

Zo základných škôl sa na 10. priečke v rámci kraja umiestnila Základná škola z Ul. Čs. brigády.

Prejdime na stredné odborné školy a mikulášskych zástupcov, ktorí sa v rámci kraja umiestnili najvyššie. 10. miesto patrí Obchodnej akadémii sídliacej na Nábreží K. Petroviča. Na 20. mieste sa umiestnila Hotelová akadémia na Čs. brigády, 29. miesto patrí Strednej zdravotnej škole z Vrbickej ulice a 30. priečku obsadila SOŠ Stavebná zo Školskej ulice.

A čo gymnázia? Najvyššiu priečku v rebríčku si v rebríčku získala spomínaná Spojená škola-Gymnázium, Komenského, ktorej v kraji patrí 3. miesto a gymnáziu M.M. Hodžu patrí 17. miesto.

Zdroj: Ineko.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM