Kultúra

Mikulášski amatérski filmári oslavujú okrúhlicu: Ako prežili 35 rokov sa dozviete v Múzeu Janka Kráľa

Klub neprofesionálnych filmárov a fotografov Amafilm Nicolaussi si pripomenie 35. výročie vzniku a 31 rokov pôsobenia v Liptovskom Mikuláši. Slovenský fenomén, ktorý funguje ako posledný amatérsky filmový klub na Slovensku, sa so spomienkami podelí aj s verejnosťou.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášski amatérski filmári oslavujú okrúhlicu: Ako prežili 35 rokov sa dozviete v Múzeu Janka Kráľa
Foto: Slávka Kellová

Filmový klub Amafilm Nicolaus je slovenským fenoménom. Funguje ako posledný amatérsky filmový klub na Slovensku. Jeho počiatky siahajú do roku 1979, keď pri S-klube Strojníckej fakulty Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave vznikol Krúžok amatérskeho filmu – KAF. Boli pri tom Mikulášania Ján Kuska, Jaroslav Chomo a Igor Brezina, ku ktorým sa postupne pridávali ďalší.

V novembri 1998 založili Záujmové združenie občanov v oblasti neprofesionálneho filmu a fotografie Amafilm Nicolaus. Dnes má klub 31 registrovaných členov a 15 sympatizantov a na konte viac ako 180 filmov a stovky záznamov rôznych podujatí.

Ohliadnutie sa za minulosťou začne v stredu 2. apríla16:30 hod.Múzeu Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši, kde otvoria výstavu NICOLAUSFILM 35 – 31. Verejnosť ju bude môcť vidieť až do 15. júna 2014.

Foto: ilustračné, nicolausfilm

Nicolaus film pozvánka plagát
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM