Kultúra

Majo Ligda prekonal sám seba: Vo filme ukáže ako prešiel na handbiku z L. Mikuláša do Paríža

Koncom júna minulého roka sa Marián Ligda vydal na dlhú cestu z Liptovského Mikuláša naprieč celou Európou. Podobné cesty nie sú ničím výnimočným, iba ak ich neabsolvujete na handbiku. Krásu i strasti na jeho vlastnej tour do Paríža nasnímalo oko kamery.

Ilustračný obrázok k článku Majo Ligda prekonal sám seba: Vo filme ukáže ako prešiel na handbiku z L. Mikuláša do Paríža
Foto: Slávka Kellová

Niekdajší reprezentant Slovenska vo freeride, milovník adrenalínových športov a vytrvalý handbiker z Liptovského Mikuláša Marián Ligda vlani absolvoval vlastnú Tour de France. Iba s priateľmi, bicyklom a vlastným presvedčením sa pustil na strastiplnú takmer 2000 cestu. „Najťažšiu etapu sme absolvovali na nemeckých a švajčiarskych hraniciach, kde sme prechádzali kopcovitým terénom. Na jednom z tamojších kopcov sa mi podarilo roztrhnúť brzdu,“ povedal vtedy po príchode Marián, ktorý na miesto určenia dorazil práve vo chvíli, keď vrcholili svetoznáme preteky Tour de France.

„V Paríži som bol veľmi milo prekvapený ohľaduplnosťou vodičov. Príjemným záverom našej cesty bolo stretnutie s Petrom Saganom,“ dodal Marián.

Výsledok z natočeného materiálu uvidí presne po roku aj verejnosť. Film s názvom Le Tour premietnu v sobotu 7. júna v liptovskomi­kulášskom Dome kultúry o 17:30 hod.

Foto: ilustračné

Majo Ligda_cesta do Pariža
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM