Liptovský Mikuláš trhol slovenský rekord: Popri Váhu sa prešlo viac ako 3000 ľudí
Mikulášania majú pohyb radi. Vo viac ako hojnom počte sa dnes totiž zúčastnili Dňa chôdze a zaradili tak svoje mesto na prvú priečku spomedzi sedemnástich slovenských miest, ktoré sa zapojili do Týždňa pohybu. Toto prvenstvo si Liptovský Mikuláš drží už minimálne posledných päť rokov.

Viac ako 3 000 ľudí nechalo svoje autá či bicykle doma, aby sa na vlastných nohách zapojili do Dňa chôdze. Trasu od mestskej časti Okoličné po toku rieky Váh do centra mesta zvládli aj tí najmenší škôlkari. „Toto podujatie nesie v sebe odkaz, ktorý šíri potrebu pohybu v našich životoch. Doba, ktorú žijeme je uponáhľaná, väčšina z nás sedí za počítačmi, preto sme sa rozhodli, že ľudí vyženieme von,“ priblížil Roman Králik, riaditeľ organizátorského Centra voľného času v Liptovskom Mikuláši myšlienku Dňa chôdze, ktorý spolu s Týždňom pohybu vyhlásila Európska únia.
Trasu, ktorá sa končila na Palúdžanskom moste, sprevádzalo šesť stanovíšť. Okrem pútavých praktických ukážok policajnej či hasičskej práce sa účastníci dozvedeli od členov Červeného kríža postup pri podávaní prvej pomoci, od slovenského reprezentačného trénera Romana Benčíka sa naučili viac o športovej chôdzi a deti sa vyšantili na nafukovacích atrakciách. „Zaujímavá bola aj možnosť vyskúšať si chôdzu so zavretými očami a slepeckou paličkou, ktorú mala na starosti Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska,“ dodal Roman Králik.
Foto: Mária Vašicová
