Tomáš Batiz Hokej

Liptákom sa sezóna skončila vo februári: Do kedy majú hráči platné zmluvy?

Hokejisti Liptovského Mikuláša ukončili sezónu ako prvý tím Tipsport Ligy. Do kedy budú dostávať hráči výplaty?

Ilustračný obrázok k článku Liptákom sa sezóna skončila vo februári: Do kedy majú hráči platné zmluvy?
Zdroj: Tomáš Batiz

Tipsport Ligová sezóna sa skončila skôr, ako všetci čakali. Dôvodom boli opatrenia súvisiace so šírením koronavírusu. Liptáci však ukončili sezónu podstatne skôr. Posledný tím Tipsport Ligy nepostúpil do nadstavbovej časti v bojoch o play off.

Generálny manažér Milan Čanky v rozhovore pre oficiálnu stránku hokejového klubu zhodnotil, že ciele, ktoré si klub pred sezónou zadefinoval, sa nenaplnili. „Na začiatok si musíme povedať, že sme všetci rozmýšľali v reálnej rovine. Vedeli sme, že na prvú šestku zrejme nedosiahneme. Ale, ja som bol vnútorne presvedčený, že by sme sa mohli pohybovať okolo 8. či 10. miesta. Bohužiaľ, teraz už môžeme bilancovať a musíme si povedať, že sme žiaľ tieto méty nedosiahli,“ uviedol Čanky.

Liptáci odohrali sezónu väčšinu s odchovancami. Čanky prezradil, s kým rozpočtom klub fungoval počas uplynulej sezóny: „Na hráčske platy a platy trénerov bol v tejto sezóne prichystaný balík vo výške 350 000 €. S najväčšou pravdepodobnosťou to bol najmenší rozpočet v súťaži.“

Hráči mali podpísané zmluvy do konca marca. Aktuálna situácia však všetko zmenila. „Teraz už ale vieme, že pre pandémiu koronavírusu musíme tím rozpustiť. Tým pádom majú už chalani voľno,“ zhodnotil Milan Čanky, generálny manažér MHk 32 Liptovský Mikuláš.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM