Tomáš Batiz Hokej

Liptáci nad Bystricou dvakrát viedli, no napokon na majstra nestačili

V rámci 34. kola Tipsport ligy sa Liptáci predstavili na ľade Banskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci nad Bystricou dvakrát viedli, no napokon na majstra nestačili

Prvá tretia priniesla vyrovnaný hokej, v ktorom mali mierne navrch domáci hráči. Tí boli blízko ku gólu v 10. minúte, ale zmätok pred brankárom Barošom nedokázali zužitkovať. Skóre však otvorili v 14. minúte. V úniku dvoch proti jednému sa Róbert Huna rozhodol strieľať a namieril presne – 2:1.

Hostia vstúpili do druhej časti aktívnejšie a hralo sa v nej najmä pred Kyslicynom. Toho prvýkrát prekonal obranca Marshall, ktorý v 25. minúte využil zakrytý výhľad brankára Liptákov a vyrovnal – 1:1. Nerozhodný stav však vydržal iba 87 sekúnd, keďže Piatka po odraze puku od zadného mantinelu uplatnil dôraz pred Barošom a zblízka upravil na 2:1. O vyrovnanie sa o 3 minúty opäť postaral Marshall, ktorý si zopakoval streleckú pozíciu a prestrelil Kyslicyna – 2:2. Gólovo úrodný úsek hry ukončil v 31. minúte Matoušek, keď v presilovke zblízka prekonal brankára Liptákov a pripísal si prvý gól po návrate do Banskej Bystrice. „Barani“ bez väčších problémov kontrolovali svoj tesný náskok a do konca druhej tretiny súperovi veľa nedovolili.

V 42. minúte mohol náskok hostí zvýšiť Češík, chybu hostí však nepotrestal. Liptáci sa snažili vyrovnať, hostia však dokázali eliminovať ich útočné snahy a sami sa snažili o ďalší zásah. Ten prišiel v 49. minúte po tom, čo si Liptáci zle rozobrali hráčov pred Kyslicynom a osamotený Faille nezaváhal pred odkrytou bránkou – 2:4. Ani dvojgólová strata však domácich nezlomila a tí v 53. minúte znížili na 3:4 zásluhou Števuliaka, ktorý na hranici bránkoviska zužitkoval Uramovu prihrávku spoza bránky. Dvojgólový náskok mohol hosťom vrátiť Matoušek, ktorý ušiel Bačovi do úniku, ale v brejku Kyslicyna neprekonal. Liptáci v závere skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, vyrovnať sa im však nepodarilo.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

• Góly: 15. Rób. Huna (Kriška), 26. Piatka (Lenďák), 53. Števuliak (Uram) – 25. Mashall (Southorn, Varga), 28. Marshall (Faille, Southorn), 31. Matoušek (Sloboda), 49. Faille (Asselin, Bartánus). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Durmis, Šoltés, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 273 divákov.
  • MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kyslicyn – Suchý, Fereta, Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Vybiral, Nemec – Ri. Huna, Ró. Huna, Kriška – Sukeľ, Tamáši, Uram – Lištiak, Piatka, Števuliak – Oško, Uhrík, Žiak
  • HC'05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Southorn, Marshall, Nemčík, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Sojka – Asselin, Faille, Bartánus – Sýkora, Zigo, Matoušek – Gabor, Češík, Kabáč – Lunter, Varga, Török