Tomáš Batiz Futbal

Liptáci majú za sebou 3. kolo Slovnaft Cupu: Proti Hajnáčke nezačali najlepšie

Futbalisti Liptovského Mikuláša odohrali 3. kolo Slovnaft Cupu na ihrisku Hajnáčky. Podarilo sa Liptákom postúpiť ďalej?

Ilustračný obrázok k článku Liptáci majú za sebou 3. kolo Slovnaft Cupu: Proti Hajnáčke nezačali najlepšie

Už v 20. minúte zaskočil zverencov Jozefa Šina pokutový kop hostí, ktorí Ruszó bez problémov premenil. Liptákov však k obratu o desať minút neskôr nakopol obranca Kucharčík, ktorý vyrovnal na 1:1. Do vedenia sa však hostia dostali až druhom polčase. Najskôr na 2:1 zvýšil Poremba, následne svoju formu z predošlých zápasov potvrdil dvoma gólmi Staš. Skóre ešte kozmeticky v 89. minúte upravil svojim druhým presným zásahom Poremba.

Vo štvrtom kole sa futbalisti Liptovského Mikuláša predstavia v rámci Slovnaft Cupu už na domácom ihrisku. Ich súper bude kvalitnejšieho rangu, keďže budú hostiť prvoligový Trenčín.

FC 98 Hajnáčka – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:5

• Góly: 20. Ruszó – 30. Kucharčík, 52. 89. Poremba, 59. 89. Staš
  • Liptovský Mikuláš: Mikušiak – Šimún, Očenáš, Janec, Poremba, Thomka, Laco, Staš, Kapláň, Kucharčík ©, Otruba.
  • Hajnáčka: Varaga – Ruszó, Bálint, Telek, Trizna ©, Nagy, Štavina, Molńar, Kovács, Konček, Illéš.