Správy Samospráva

Ľadová plocha potrebuje obnovu ako soľ: Mesto o rekonštrukcii zimáku za státisíce

Mesto si musí požičať, pomôže mu ale aj Slovenský zväz ľadového hokeja. Ľadová plocha na štadióne sa už nepredvídateľne topí a neslúži, ako by mala.

Ilustračný obrázok k článku Ľadová plocha potrebuje obnovu ako soľ: Mesto o rekonštrukcii zimáku za státisíce
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Liptovskom Mikuláši podporili na ostatnom zasadnutí návrh na financovanie rekonštrukcie ľadovej plochy na mestskom zimnom štadióne. Podľa hovorkyne mesta Viktórie Čapčíkovej by mala rekonštrukcia stáť celkovo 452.000 eur.

„Mesto si zoberie dlhodobý úver vo výške 200.000 eur s úrokovou sadzbou 0,21 percenta, pričom splátky budú rozložené na osem rokov. Ďalších 131.000 eur uhradí mesto z vlastných zdrojov prostredníctvom dvoch splátok. Na rekonštrukciu ľadu prispeje vo výške 121.000 eur aj Slovenský zväz ľadového hokeja,“ vysvetlila Čapčíková s tým, že dotácia od zväzu bola podmienená spolufinancovaním zo strany mesta.

Podotkla, že mesto má možnosť zrekonštruovať ľadovú plochu na zimnom štadióne po 25 rokoch. „Jej používanie nie je spoľahlivé, ľad sa nepredvídateľne topí a rekonštrukcia je nevyhnutná,“ dodala Čapčíková.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM