Tomáš Batiz Futbal

Je rozhodnuté: Jarnú časť futbalovej sezóny na strednom Slovensku zrušili

Pre koronavírus dostala stopku aj jarná časť sezóny Stredoslovenského futbalového zväzu. Regióny k podobnému kroku vyzývajú aj SFZ.

Ilustračný obrázok k článku Je rozhodnuté: Jarnú časť futbalovej sezóny na strednom Slovensku zrušili
Zdroj: TASR

Futbal na strednom Slovensku dostal červenú. Podobný krok sa v najbližších hodinách očakáva aj u ďalších regionálnych zväzoch na Slovensku. O zrušení jarnej časti SsFZ informoval zväz na svojej oficiálnej stránke.

„Rušia sa všetky súťaže SsFZ (dospelí, dorast, žiaci) jarnej časti súťažného ročníka 2019/2020,“ uvádza zväz na svojej stránke.

Zväz svoje rozhodnutie zväz odôvodňuje mimoriadnou situáciou na Slovensku a jej vývojom, ktorý v ďalšom období neumožňuje pokračovať v programe majstrovských súťaží Stredoslovenského futbalového zväzu.

Stredoslovenský futbalový zväz (SsFZ) ďalej informoval aký postup zvolí pri rozbehnutých súťažiach. „Výsledky všetkých doteraz odohraných regionálnych súťaží roč.2019/2020 sa anulujú. Z terajších regionálnych súťaží pre nasledujúci roč.2020/2021 nikto nepostúpi ani nezostúpi,“

Novodobá história futbalu podobné opatrenia nepamätá. „Žiaľ šport číslo jedna v týchto neľahkých časoch musí ísť bokom, v záujme zdravia a života,“ doplnilo vedenie SsFZ.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM