Slávka Kellová Rôzne

Hotelová akadémia otvorila centrum vzdelávania: Chce tak podporiť cestovný ruch

Liptovskomikulášska Hotelová akadémia sa stala na základe získaného certifikátu oficiálnym Centrom odborného vzdelávania a prípravy pre služby a gastronómiu. Žilinský samosprávny (ŽSK) kraj chce jeho zriadením podporovať cestovný ruch v regióne Liptova.

Ilustračný obrázok k článku Hotelová akadémia otvorila centrum vzdelávania: Chce tak podporiť cestovný ruch
Foto: Slávka Kellová

Vzdelávanie prebieha formou kurzov napríklad v zameraní na sprievodcu v cestovnom ruchu, či krátkodobé školenia v odboroch barman a someliér. Kurzy sa však týkajú aj rekvalifikačných kurzov a celoživotného vzdelávania pre širokú verejnosť. V blízkej budúcnosti je v pláne školy aj spolupráca s liptovskomi­kulášskym Úradom práce.

„Pod hlavičkou tohto centra zjednotíme všetky akreditované doškoľovacie či rekvalifikačné kurzy a ďalšie rôznorodé vzdelávacie aktivity. Dúfam, že ich ponuka bude na základe prirodzených požiadaviek praxe čoraz pestrejšia. Stojíme iba na štartovej čiare, no verím, že u nás nájde každý záujemca o prehĺbenie svojho vzdelania a profesionálnych zručností všetko to, čo potrebuje,“ uviedla riaditeľka spomínanej strednej odbornej školy Katarína Uličná.

Prínos novozriadeného centra odbornej prípravy vyzdvihla viceprezidentka Zväzu hotelov a reštaurácií SR Katarína Malová. „Čerství absolventi škôl nie sú dostatočne pripravení, aby sme spĺňali náročné štandardy kvality služieb v porovnaní s vyspelým zahraničím. Neustále hľadáme možnosti, ako náš personál ďalej vzdelávať, preto všetci vítame, že vznikol takýto projekt celoživotného vzdelávania,“ skonštatovala.

„Je úžasné, že takéto niečo vzniká priamo v srdci Liptova, ktorý je bez preháňania centrom slovenského cestovného ruchu. Oblasť služieb a gastronómie je s ním bytostne spätá a potrebujeme ju maximálne rozvinúť. Toto vzdelávacie centrum je prirodzeným vyústením investovania viac ako 370 000 eur v uplynulých dvoch rokoch do tejto školy,“ dodal predseda zriaďovateľského Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár.

Mikuláš24/tasr

Foto: riaditeľka HA Katarína Uličná/Juraj Blanár, predseda ŽSK

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM