Peter Klimant Krimi

Expolicajt z Mikuláša čelí obvineniu. Polícia: Peniaze z pokút si mal nechať pre vlastnú potrebu!

Bývalý policajt, ktorý pôsobil v okrese Liptovský Mikuláš, čelí obvineniu zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. Tu sú ďalšie podrobnosti...

Ilustračný obrázok k článku Expolicajt z Mikuláša čelí obvineniu. Polícia: Peniaze z pokút si mal nechať pre vlastnú potrebu!
Zdroj: TASR

Vyšetrovateľ Inšpekcie Ministerstva vnútra (MV) SR obvinil 14. januára bývalého dlhoročného dopravného policajta Libora Ch., ktorý pôsobil v okrese Liptovský Mikuláš, z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Hrozí mu až päťročný pobyt za mrežami.

„Podľa doposiaľ zistených skutočností mal obvinený minimálne v 22 prípadoch uložiť pokutu za priestupok, ale nezaevidovať to do administratívnych pomôcok. To znamená, že peniaze, ktoré vybral za prekročenie rýchlosti, si mal ponechať pre vlastnú potrebu,“ informovala dnes hovorkyňa MV SR Andrea Dobiášová.

Podľa polície sa mal spomínanej činnosti na slobode stíhaný 56-ročný muž venovať minimálne od roku 2013 a vo väčšine prípadov malo ísť o sumu 20 až 40 eur. „V tejto súvislosti boli veľmi dôležité svedectvá vodičov z Poľska a Česka. Vyšetrovateľ preto požiadal o spoluprácu tamojších policajtov,“ dodala Dobiášová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM