Samospráva

Do čela mesta sa vracia staronový primátor: TOTO sú jeho prvé slová po voľbách

Zo sobotňajších kumunálnych volieb vzišiel nový primátor Liptovského Mikuláša. Po štyroch rokoch na primátorskú stoličku zasadne Ján Blcháč. Toto je jeho reakcia na výsledok vo voľbách.

Ilustračný obrázok k článku Do čela mesta sa vracia staronový primátor: TOTO sú jeho prvé slová po voľbách
Zdroj: Webnoviny.sk

Čo hovoríte na svoje víťazstvo?

Prijímam ho s pokorou, je to pre mňa silný záväzok do budúcnosti. Ľudia do mňa vložili svoju dôveru a teraz je rad na mne a aj na všetkých zvolených poslancoch, aby sme im spoločne dokázali, že si ich dôveru zaslúžime. Pri každých voľbách budú niektorí ľudia s výsledkom spokojní, iní zase nespokojní. Poslaním volených zástupcov je však slúžiť všetkým ľuďom, nielen svojim voličom, a na toto sa chcem momentálne sústrediť aj ja.

Ako vnímate predvolebnú kampaň?

Som rád, že do poslednej minúty bola skutočne korektná. Chcem sa aj touto cestou poďakovať všetkým primátorským a poslaneckým kandidátom, že sme mohli férovo súperiť o dôveru našich občanov. Sústredili sme sa na program a na prezentáciu našich vízií. Zostáva mi veriť, že v podobnom pokojnom duchu, ak nie v ešte lepšom, by mohli prebiehať aj tie ďalšie kampane v budúcnosti. Ľudia si to zaslúžia.

A čo prvé chcete spraviť v úrade?

Okrem bežnej rutiny pri preberaní úradu sa chcem už v prvých dňoch pustiť do realizácie nášho programu pre dobre spravované mesto. Sľuboval som otvorenú samosprávu a chceli by sme ju začať otvárať tým, že mestské komisie obsadíme odborníkmi, ktorí budú mať v nich väčšinové zastúpenie. A tí odborníci by mali prísť práve od občanov. Aj touto cestou by som chcel vyzvať všetkých Mikulášanov, aby porozmýšľali, koho vo svojom okolí poznajú a mohol by byť prínosom pre naše mesto ako odborný člen niektorej z komisií. Po prevzatí úradu budeme informovať, aké informácie k týmto nomináciám treba zaslať. Následne Vaše tipy na odborníkov zosumarizujeme a všetky predložíme zastupiteľstvu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM