Správy

Demänovská dolina s novým lákadlom: Skrášlia ju drevené sochy medveďa, rysa či orla

Sochy vytvorili majstri rezbári z piatich ton dubového dreva počas podujatia Natur creative festival Jasná. Diela zostanú zasadené v krásnej prírode.

Ilustračný obrázok k článku Demänovská dolina s novým lákadlom: Skrášlia ju drevené sochy medveďa, rysa či orla
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Vyrezávané drevené sochy medveďa, draka, rysa, sovy s kreslom, permoníka a orla skrášlia prostredie Demänovskej Doliny. Rezbári ich vytvorili z piatich ton dubového dreva počas prvého ročníka podujatia Natur creative festival Jasná, ktoré obec usporiadala koncom júla ako súčasť osláv storočnice turizmu v Demänovskej doline. Informovala o tom Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestového ruchu (OOCR) Región Liptov.

„Okrem týchto diel vytvorili rezbári v súťaži vo vyrezávaní na rýchlosť aj ďalšie. Za 60 minút tak vzniklo päť drevených sôch orla, Jánošíka, ducha lesa, sovy a ryby, ktoré vzápätí putovali do dražby. Získané peniaze obec použije na verejnoprospešné účely pre tunajšiu materskú škôlku a dobrovoľných hasičov,“ dodala Šarafínová.

Obec sprístupnila verejnosti aj novú zábavnú hru pre deti na detskom ihrisku Barančekovo. Prostredníctvom informačných panelov sa deti dozvedia viac o tajoch diania v prírode, súčasťou hry je aj sprievodná brožúrka.

Ako zdôraznila riaditeľka liptovskej OOCR Darina Bartková, Demänovská dolina ponúka návštevníkom aj zákutia, ktoré sú menej známe. „Práve detské ihrisko Barančekovo je v podstate nástupným miestom náučného chodníka Príbeh vody, kde malí zvedavci zistia, ako riečka Demänovka po stáročia tvorila podzemné krásy Demänovskej doliny a tiež aké rastlinky a živočíchy v doline žijú,“ priblížila.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM