Marcel Mojžiš Rôzne

Čarovné vianočné tradície: Najkrajšie sviatky roka zavítajú aj do Liptovského skanzena

Návštevníci liptovského skanzenu sa tak ako každý rok môžu tešiť na vianočné ľudové zvykloslovie. Pripravený je bohatý program.

Ilustračný obrázok k článku Čarovné vianočné tradície: Najkrajšie sviatky roka zavítajú aj do Liptovského skanzena
Zdroj: TASR

Návštevníci liptovského skanzenu sa tak ako každý rok môžu tešiť na vianočné ľudové zvykloslovie. Pripravený je bohatý program.

Zasnežený areál Múzea liptovskej dediny v Pribyline bude od skorého predpoludnia do neskorého popoludnia patriť tradičnému podujatiu pod názvom Vianoce v Liptove. Návštevníkom liptovského skanzenu každoročne pripomína vianočné ľudové zvykoslovie.

„Pre našich verných návštevníkov sme pripravili rozprávkový program plný čarovných vianočných zvykov. Môžu nazrieť do slávnostne vyzdobených chalúpok roľníkov i remeselníkov, ale uvidieť aj to, ako sa slávili najkrajšie sviatky roka v kaštieli,“ pozvala pracovníčka Liptovského múzea Dominika Veselá.

V rytierskej sále renesančného kaštieľa z obce Parížovce, ktorá musela ustúpiť vodnému dielu Liptovská Mara, budú ukážky pečenia vianočných oblátok, zdobenia medovníkov. „Záujemcovia si budú môcť vyskúšať tradičnú ľúbostnú mágiu, čarovanie z vosku či varenie halušiek s lístočkami,“ spresnila Veselá.

„Zároveň budú môcť ochutnať kysnuté vianočné koláče a vlastnoručne si vyrobiť tradičné liptovské vianočné ľudové ozdoby,“ dodala s tým, že originálne koledovanie popod okná dreveníc i pred oživeným betlehemom predvedú členovia Detského folklórneho súboru Cindruška z Liptovského Hrádku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM