Na sídlisku vyvádzala agresívna žena (37): Susedom sa vyhrážala, že ich vyhodí do vzduchu!
Vo štvrtok 13. decembra v čase po 20:00 prijala liptovskomikulášska polícia oznámenie od anonymného občana. Políciu upozornil na ženu zo sídliska Podbreziny na Priebežnej ulici, ktorá sa susedom vyhrážala, že na nich pustí plyn.
Išlo o 37-ročnú obyvateľku sídliska, ktorá prejavovala známky agresie. „Polícia ju musela donucovacími prostriedkami presvedčiť, aby nastúpila do sanitky Rýchlej zdravotníckej pomoci, nakoľko bola dôvodná obava, že napadne pracovníkov RZP," hovorí krajský policajný hovorca Radko Moravčík. Žena bola následne prevezaná do liptovskomikulášskej nemocnice na oddelenie psychiatrie.
Pri zásahu boli prítomní aj liptovskomikulášski hasiči. „Boli sme požiadaní o asistenciu, pretože hrozilo riziko výbuchu,“ informuje riaditeľka HaZZ Eva Krajčiová.
„Následne sme prijali oznámenie o podozrení z prečinu neoprávneného zásahu do práva k domu," dodáva Radko Moravčík.
foto: Vlado Rády