Jozef Legéň Správy

Novinka žilinskej MHD: Na týchto zastávkach pribudli nové automaty na lístky

Široká verejnosť sa prostredníctvom dotazníka žilinskej MHD mohla vyjadriť, na ktorých zastávkach v Žiline pribudnú nové automaty na lístky. Pozrite sa, na ktorých zastávkach si po novom kúpite lístok z automatu.

Ilustračný obrázok k článku Novinka žilinskej MHD: Na týchto zastávkach pribudli nové automaty na lístky
Zdroj: Webnoviny.sk

„Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. plní sľub, ktorý dal verejnosti v apríli tohto roku. V termíne od 7.4. do 7.5.2014 sme požiadali cestujúcu verejnosť o spoluprácu pri výbere zastávok na umiestnenie ďalších automatov formou dotazníkového prieskumu, do ktorého sa zapojilo celkom 1 059 respondentov, pričom 1 005 dotazníkov bolo platných,“ informuje DPMŽ na svojich webových stránkach.

Na prvom mieste sa umiestnila zastávka „Tulipánová“, za ktorou v počte získaných hlasov nasledovala zastávka „Univerzitná“ a tretie miesto získala zastávka „Námestie hrdinov“.

Získané údaje z dotazníkového prieskumu slúžili ako podklad pri rozhodovaní o výbere piatich zastávok, ktoré majú byť dovybavené automatmi na cestovné lístky. Na výber zastávok však vplývalo viacero faktorov a to predovšetkým počet prepravených osôb, významnosť zastávky a v neposlednom rade technické možnosti inštalácie automatu. Dopravný podnik doplnil ku trom víťazným zastávkam ešte zastávky „Kysucká“ a „Závodského“, ktoré sa umiestnili do 10. miesta.

Zastávky vybavené novými automatmi:

  • Kysucká,
  • Námestie hrdinov,
  • Tulipánová,
  • Univerzitná,
  • Závodského.

    foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM