Soňa Vanovčanová Hokej Šport Správy Samospráva

MsHK Žilina má nové vedenie: Mestské zastupiteľstvo schválilo tieto mená

Reorganizáciou v nasledujúcom volebnom období by mal prejsť aj žilinský mestský hokejový klub. Poznáme nové mená ľudí, ktoré poslanci schválili do jeho vedenia.

Ilustračný obrázok k článku MsHK Žilina má nové vedenie: Mestské zastupiteľstvo schválilo tieto mená
Zdroj: MsHK Žilina

Mestské zastupiteľstvo (MsZ) v Žiline zasadlo po druhýkrát v tomto volebnom období a uznieslo sa na viacerých dôležitých rozhodnutiach. Poznáme mená predsedov a členov mestských komisií, primátor oznámil mená svojích dvoch zástupcov, poslecké sľuby zložili dvaja poslanci chýbajúci na ustanovujúcom MsZ (3.12) Martin Barčík a Martin Kapitulík a taktiež vieme do akých poslaneckých klubov sa zoskupili poslanci zastupiteľského zboru. Okrem toho na na svojom druhom riadnom zasadnutí (10. 12.) schválili členovia Mestského parlamentu aj zmeny vo vedení MsHK Žilina.

Do funkcie člena a zároveň predsedu predstavenstva spoločnosti Mestské zastupiteľstvo vymenovalo Petra Durmisa (namiesto bývalého primátora Mesta Žilina Igora Chomu), členom a zároveň podpredsedom predstavenstva spoločnosti sa stal Andrej Chlapík (namiesto poslanca Jozefa Juriša) a členom predstavenstva spoločnosti Emanuel Lovišek (namiesto Pavla Kurica).

Do funkcie člena a zároveň predsedu dozornej rady spoločnosti odsúhlasilo primátora Petra Fiabáne (namiesto poslanca Branislava Delinčáka) a do funkcie člena dozornej rady spoločnosti poslanca Jozefa Juriša (namiesto poslanca Antona Trnovca).

Ako uviedol primátor Peter Fiabáne, rád by vrátil dôveru žilinskému hokeju, fanúšikom i sponzorom. „Momentálne vnímam, že mám ja ako primátor a máme všetci spoločne šancu možnosť po rokoch s tým poraidok. Nie je možné, aby sme do budúcnosti z rozpočtu tak veľkoryso financovali žilinský hokej. Budeme očakávať od vedenia financovanie predovšetkým z vlastných zdrojov,“ uviedol Fiabáne.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie