Jozef Legéň Správy

Varovanie pred divokým počasím: Náš okres má zasiahnuť poriadny lejak!

Žilinčania pripravte si dáždniky! Meteorológovia vydali pre náš okres výstrahu druhého stupňa pred silným dažďom, spadnú môže až 100 mm zrážok. Potrápi nás aj silný vietor.

Ilustračný obrázok k článku Varovanie pred divokým počasím: Náš okres má zasiahnuť poriadny lejak!
Zdroj: TASR

Dážď by mal úradovať v stredu a vo štvrtok. Meteorológovia vydali pre okres Žilina výstrahu druhého stupňa. „V okrese Žilina sa očakáva výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 50 – 100 mm, na severných náveterných stranách hôr ojedinele aj viac ako 100 mm,“ informujú odborníci zo SHMÚ. Druhý najvyšší stupeň výstrahy je vydaný od stredy 18:00 do štvrtkovej polnoci.

„Tento úhrn zrážok predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ varuje SHMÚ.

Okrem silného dažďa môžeme očakávať v našom okrese aj silný vietor. Výstraha druhého stupňa platí od stredy 03:00 do štvrtka polnoci. „V okrese Žilina sa miestami očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 23 – 30 m/s. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ dodáva SHMÚ.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM