Barbara Dallosová Krimi

Mesto k dopravnej situácii v Žiline: Okrem štrajku nás čaká aj prejazd demolačného stroja

Radnica dopravnú situáciu v meste spojenú so štrajkom autodopravcov monitoruje. Najväčšie komplikácie očakáva popoludní a večer.

Ilustračný obrázok k článku Mesto k dopravnej situácii v Žiline: Okrem štrajku nás čaká aj prejazd demolačného stroja
12
Galéria

O štrajku autodopravcov, ktorý sa dotkol aj cesty I/18 na Košickej ulici v Žiline, sme vás už informovali. Cesta je blokovaná v oboch smeroch za križovatkou s ulicou sv. Cyrila a Metoda.

,,Cesta, ktorá je jedným z najfrekvento­vanejších dopravných úsekov v krajskom meste, bude podľa avíza autodopravcov neprejazdná do 20.00 hodiny," uvádza hovorca mesta Vladimír Miškovčík. Ako ozrejmuje Miškovčík, riadenie dopravy má na starosti polícia, mesto však dopravnú situáciu monitoruje.

,,Podľa aktuálnych (10.1., 11.00 hod) informácií od Mestskej polície v Žiline blokácia zatiaľ nespôsobuje v meste výraznejšie dopravné obmedzenia a komplikácie. Tie sa očakávajú v popoludňajších a podvečerných hodinách. Zároveň oznamujeme, že dnes (10.1.) v čase okolo poludnia je v Žiline plánovaný prejazd nadrozmerného demolačného stroja na trase z Prešova do Českej republiky. Konvoj so sprievodom pozostáva zo štyroch vozidiel, pričom najdlhšie vozidlo má dĺžku až 30,28 metrov, šírku 4,3 metre, výšku 4,5 metrov a hmotnosť až 120 ton," avizuje hovorca mesta.

Vzhľadom na dopravnú situáciu v meste žiada radnica vodičov, aby zvýšili pozornosť, jazdili opatrne a vybrali si alternatívne trasy na prejazd. Blokovanú cestu polícia odporúča osobnej doprave a autobusom obchádzať po ceste III/2084 – ulica Pri celulózke.

Krajská polícia v súvislosti s dopravnou situáciou v Žiline zverejnila mapu s obchádzkovými trasami ↓

Zdroj: Policajný zbor SR
Zdroj: Dnes24.sk

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie