Mariánske námestie ožije: Mieria k nám remeselníci z rôznych kútov Európy

Mariánske námestie v týchto dňoch bude žiť nielen pestrosťou remesiel, ale aj národností. Svoju zručnosť predvedie až 70 remeselníkov z piatich krajín Európy.

Ilustračný obrázok k článku Mariánske námestie ožije: Mieria k nám remeselníci z rôznych kútov Európy
Zdroj: TASR

Žilinské Mariánske námestie ovládnu dnes a v sobotu (26. 8.) remeselníci. Počas dvoch dní už po piaty raz predstaví 70 remeselníkov zo Slovenska, Poľska, Maďarska, Čiech a Ukrajiny až 20 druhov remesiel.

Návštevníci môžu vidieť keramikárov, drotárov, drevorezbárov, čipkárky, remenárov, tkáčov, krasličiarov, hrnčiarov, výtvarníkov, tokárov, medovnikárov, šperkárov, korytárov, kožušníkov, vlastnú textilnú tvorbu, maľovaný hodváb, háčkovanie a mnohé iné remeslá. Okrem prezentácie remesiel je pripravený pre návštevníkov aj bohatý kultúrny program.

Ako informovala Daniela Srnanková z Krajského kultúrneho strediska v Žiline, dnešnému slávnostnému otvoreniu podujatia o 11.00 hod. a speváckemu vystúpeniu sestier Bacmaňákových bude predchádzať krojovaný sprievod.

„Popoludňajší program bude patriť folklórnej skupine Závadské ženy, o 16.15 hod. sa predstaví folklórny súbor Stavbár zo Žiliny a o 17.30 hod. vystúpi skupina Arzén. V sobotu si popri remeslách budú môcť návštevníci vypočuť dychové hudby Stránske a Senioranka,“ doplnila Srnanková s tým, že podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR