Jakub Forgács Krimi

Krajský súd zmenil Jánovi Slotovi trest: Pozrite, ako dlho si nesadne za volant!

Krajský súd (KS) v Žiline dnes zrušil rozsudok Okresného súdu Čadca a expredsedovi SNS Jánovi Slotovi uložil nižší trest za prečin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

Ilustračný obrázok k článku Krajský súd zmenil Jánovi Slotovi trest: Pozrite, ako dlho si nesadne za volant!
Zdroj: TASR

Peňažnú pokutu znížil o 2 000 eur a zákaz viesť motorové vozidlo o štyri mesiace. KS pojednával bez Slotovej prítomnosti. Rozsudok je právoplatný.

„KS v Žiline zrušil rozsudok vo výroku o treste a uložil obvinenému peňažný trest vo výmere 3 000 eur a zároveň ustanovil náhradný trest odňatia slobody na tri mesiace a trest zákazu viesť motorové vozidlá na 12 mesiacov,“ informovala hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Anna Dudová – Záborská s tým, že voči rozhodnutiu KS nie je prípustný riadny opravný prostriedok.

Rozhodnutie KS v Žiline rešpektuje aj prokurátor napriek tomu, že prokuratúra žiadala v odvolaní zvýšenie trestu zákazu vedenia motorových vozidiel na 24 mesiacov. Okresný súd v Čadci 26. novembra minulého roku uznal Slotu vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a vymeral mu peňažný trest 5 000 eur a 16 – mesačný zákaz šoférovania. Bývalý predseda SNS Slota dostal trest za to, že 9. mája minulého roku ignoroval v Čadci výzvy policajnej hliadky na zastavenie motorového vozidla a po zadržaní sa odmietol podrobiť testu na prítomnosť alkoholu v krvi.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie