Krimi Video

Krajský súd poslal do väzby aj tretieho poľského vodiča: FOTO a VIDEO

Senát žilinského Krajského súdu poslal do väzby aj druhého poľského vodiča, ktorý figuruje v kauze všeobecného ohrozenia pre pirátsku jazdu na Orave. Tá skončila nehodou s následkom smrti.

Ilustračný obrázok k článku Krajský súd poslal do väzby aj tretieho poľského vodiča: FOTO a VIDEO
6
Galéria

Krajský súd (KS) v Žiline zmenil rozhodnutie Okresného súdu (OS) v Dolnom Kubíne a poslal do väzby aj tretieho poľského vodiča Adama S., obvineného z trestného činu všeobecného ohrozenia pre „pirátsku“ jazdu na Orave a následnú nehodu s následkom smrti. Senát žilinského KS o tom rozhodol v stredu na verejnom zasadnutí.

„KS v Žiline na verejnom zasadnutí rozhodol o sťažnosti prokurátora proti uzneseniu o nevzatí obvineného do väzby a zrušil napadnuté uznesenie OS Dolný Kubín. Rozhodol teda o vzatí obvineného do väzby, keďže existuje dôvodná obava, že bude pokračovať v trestnej činnosti,“ povedala hovorkyňa KS v Žiline Lenka Belavá.

Adam S. bude vo väzbe v Ústave na výkon väzby v Žiline. Žiadosť obvineného na nahradenie väzby písomným sľubom súd zamietol a nenahradil väzbu ani dohľadom probačného a mediačného úradníka. Proti rozhodnutiu nie je prípustný riadny opravný prostriedok. Prokurátor Krajskej prokuratúry v Žiline Alexander Feník uviedol, že v súvislosti s konaním obidvoch obvinených poľských vodičov Adama S. a Lukasza K. došlo k prekvalifikovaniu ich konania na úmyselnú formu všeobecného ohrozenia. „KS tým, že vyhovel sťažnosti prokurátora, rozhodol o vzatí obidvoch obvinených do väzby. Obidvom poľským vodičom hrozí trest odňatia slobody desať až 15 rokov. Tretiemu vodičovi, ktorého poslal OS v Dolnom Kubíne do väzby 4. októbra, hrozí trest odňatia slobody 15 až 20 rokov,“ doplnil krajský prokurátor.
Podľa hovorkyne KS v Žiline podal tretí obvinený, ktorý bol na OS v Dolnom Kubíne uznesením sudcu pre prípravné konanie vzatý do väzby, sťažnosť. „KS v Žiline o nej bude rozhodovať na neverejnom zasadnutí. Vec zatiaľ nenapadla na tunajší súd, preto nie je stanovený termín,“ dodala Belavá.

K tragickej dopravnej nehode došlo v nedeľu (30.10.) pred 12.00 h na ceste I/59. Podľa žilinského krajského policajného hovorcu Radka Moravčíka 27-ročný Poliak viedol v smere od Dolného Kubína do Oravského Podzámku osobné auto zn. Ferrari. „Za ním viedol 42-ročný Poliak osobné auto zn. Porsche Cayenne. Obe vozidlá začali predchádzať pred nimi idúcu kolónu vozidiel v mieste, kde je to vodorovným dopravným značením zakázané. Následne vodič Porsche narazil do pred ním idúceho Ferrari, ktoré pribrzdilo a po náraze sa vrátilo do svojho jazdného pruhu. Vodič Porsche sa už nestačil zaradiť do svojho jazdného pruhu a došlo k čelnej zrážke s oproti idúcim osobným autom Škoda Fabia,“ uviedol.
Pri čelnej zrážke utrpel 57-ročný vodič škody z okresu Dolný Kubín ťažké zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Zranenia mali aj jeho 50-ročná spolujazdkyňa a 21-ročný spolujazdec. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 35.500 eur.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie