Vyberať môžeme zo 74 mien: Pozrite si prehľad kandidátov na poslancov VÚC z nášho okresu
Voľby do vyšších územných celkov sú už doslova za dverami. Župnými poslancami sa chcú stať aj záujemcovia zo žilinského regiónu. Kandidátov je vyše sedemdesiat.
Číslo Meno – Titul – Vek – Povolanie – Trvalý pobyt – Politická strana (koalícia)
1. Martin Babčan, Mgr. 33 SZ ČO Sama Chalupku 1088/33, Rajec nezávislý kandidát
2. Branislav Bačík, Ing. 44 dopravný inžinier M. R. Štefánika 820/7, Žilina SMER – sociálna demokracia
3. Jozef Badžgoň 30 technik Smreková 6, Žilina Nová väčšina – Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana
4. Martin Barčík, Mgr. 40 novinár a mediálny manažér Ústecká 1674/3, Žilina Kres ťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana
5. Ľubomír Bažík, MUDr. 61 lekár Vojtecha Spanyola 47, Žilina Nová väčšina – Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana
6. Mariana Bohačiaková, Mgr. 33 pedagóg J. Martinčeka 117/32, Varín Slovenská národná strana
7. Slavomíra Brezovská, PhDr. 50 zástupca primátora Kysucká 570/2, Žilina SMER – sociálna demokracia
8. Pavol Čorba, PhDr. hovorca mesta Republiky 1049/16, Žilina SMER – sociálna demokracia
9. Monika Dimitriadu, Mgr. asistent poslanca NR SR Na Dúbravy 482/14, Lietavská Lúčka Nová väčšina – Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana
10. Peter Dobeš, RNDr. primátor mesta Rajecké Teplice Riečna 10/481, Rajecké Teplice Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana
11. Vladimír Droppa 65 dôchodca Terchová 230, Terchová Komunistická strana Slovenska
12. Rastislav Ďuriník, Mgr. 35 riaditeľ realitno – investičnej spoločnosti Horný Hričov 256, Horný Hričov Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana
13. Ján Ďuriš, Ing. 57 živnostník Višňové 741, Višňové nezávislý kandidát
14. Jaroslav Dvorský 51 riaditeľ obchodnej spoločnosti Budovateľov 117, Belá Kres ťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kres ťanskáúnia – Demokratická strana
15. Robert Ficek, MUDr. 58 primár Antona Bernoláka 2200/28, Žilina SMER – sociálna demokracia 2200/28, Žilina
16. Andrej Filip, Ing. 35 manažér Pittsburská 1672/1, Žilina Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana
17. Milan Gavlák, Ing. 64 konateľ Piešťanská 2991/7, Žilina Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko
18. Patrik Groma, Ing. 40 ekonóm Antona Bernoláka 2178/68, Žilina nezávislý kandidát
19. Juraj Hamaj, Ing., Mgr. 45 manažér A. Rudnaya 63, Žilina nezávislý kandidát
20. Martin Hanuliak, Mgr. 25 advokátsky koncipient Terchová 1357, Terchová nezávislý kandidát
21. Marek Heinrich, JUDr. 32 právnik Daniela Dlabača 7, Žilina nezávislý kandidát
22. Peter Hroško 32 vedúci predajne Tatranská 3109/4, Žilina PRIAMA DEMOKRACIA
23. Marian Hurík, Mgr. 39 manažér Bitarová 196, Bitarová Nová väčšina – Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana
24. Igor Choma, Ing. 49 primátor Liesková 10, Žilina SMER – sociálna demokracia
25. Jozef Juriš 38 SZ ČO Rakové 19, Žilina nezávislý kandidát
26. Martin Kapitulík, Ing. 27 ekonóm Brodno 189, Žilina Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kres ťanská únia – Demokratická strana
27. Róbert Kašša, Mgr. 38 novinár A. Bernoláka 2202/38, Žilina nezávislý kandidát
28. Monika Kavecká, Mgr. 40 sestra pri lôžku JIS, Neurochirurg. odd. FNsP Žilina Kunerad 260, Kunerad nezávislý kandidát
29. Daniel Klačko, MUDr. 60 lekár Baničova 8, Žilina Slovenská národná strana
30. Ivan Koterba, Ing. 47 strojný inžinier Baničova 3392/27, Žilina 99 % – občiansky hlas
31. Milan Laurenčík, Ing. 55 manažér IT firmy Za mlynom 1274, Terchová Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská 31. Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana
32. Igor Liška, Ing. 33 vedúci odboru Jána Vojtaššáka 3146/11, Žilina SMER – sociálna demokracia
33. Jozef Machyna, Ing. 49 riaditeľ úradu Veľká voda 774, Rosina SMER – sociálna demokracia
34. Juraj Marko, Ing. 54 technik Jablo ňová 15A, Žilina Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana
35. Peter Mesároš 44 manažér B. S. Timravy 950/15, Žilina EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA
36. Soňa Miháliková 58 informátor Na rybník 296/4, Teplička nad Váhom Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana
37. Rudolf Michalec, Ing. 55 riadite ľ školy Borová 3176/6, Žilina SMER – sociálna demokracia
38. Peter Miškus 31 nezamestnaný Javorová 3072/11, Žilina EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA
39. Milan Mrázik, MUDr. 43 lekár A. Hlinku 601/2, Tepli čka nad Váhom 99 % – občiansky hlas
40. Štefan Muchy 74 zvárač J. Kovalíka 2272/25, Žilina Komunistická strana Slovenska
41. Peter Ničík, Mgr., Ing. 50 kulturológ Bani čova 3, Žilina Nová väčšina – Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana
42. Marian Orieščik 51 inštalatér Puškinova 18, Žilina Komunistická strana Slovenska
43. Jozef Papán, Ing. 59 starosta Strá ňavy 93, Stráňavy SMER – sociálna demokracia
44. Pavel Pavlásek, Doc., Ing., PhD. 62 docent Za potokom 5, Žilina Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana
45. Jaroslav Pecho, RNDr. 54 podnikateľ Jánošíková 536/43, Rajec Slovenská národná strana
46. Jaroslav Pechočiak 53 mechanik Javorová 11, Žilina Komunistická strana Slovenska
47. Juraj Petráš, Ing., M.C.S. 49 softvérový inžinier Berylová 567/4, Žilina Nová väčšina – Dohoda (D. Lipšic), Občianska konzervatívna strana
48. Juraj Popluhár, MUDr., PhD., MBA 58 lekár Antona Bernoláka 30, Žilina SMER – sociálna demokracia
49. Emil Rafaj, Mgr. 48 štátny zamestnanec Bajzova 2, Žilina Slovenská národná strana
50. Roman Repa, JUDr. 38 hasič Kubínska 1103/3, Žilina nezávislý kandidát
51. Jana Rojková, Mgr. 40 media manažérka, novinárka Jura Hronca 3365/21, Žilina Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kres ťanskáúnia – Demokratická strana
52. Ľubomír Ryant, Ing. 56 podnikateľ Sad na Studni čkách 1031/7, Žilina Slovenská národná strana
53. Vladimír Sadloň, Ing. 58 starosta Dolný Hričov 288, Dolný Hričov Slovenská národná strana
54. Martin Seč, Ing. 62 dôchodca Červená 488/4, Žilina nezávislý kandidát
55. Ľubomír Sečkár 40 riadite ľ Záhrady 677/3,Varín SMER – sociálna demokracia
56. Boris Schubert, PhDr. 41 riaditeľ tlačovej agentúry Do Brezičia 359/6, Žilina nezávislý kandidát
57. Mária Sluková 54 odborný referent Osiková 3211/10, Žilina Magnificat Slovakia
58. Michal Smolka 22 študent Teplička nad Váhom 265, Teplička nad Váhom Slovenská národná strana
59. Andrej Sočuvka, Ing. 64 konateľ firmy Daniela Dlaba ča 978/2, Žilina Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana
60. Štefan Svetko, Ing. 54 starosta obce Mojš Mojš 30, Mojš nezávislý kandidát
61. Pavol Škorík, MUDr. 68 lekár Nanterská 4/97, Žilina Slovenská ľudová strana
62. Dušan Štadáni, Bc. 42 starosta obce Strečno Čsl. brigády 704, Strečno nezávislý kandidát
63. Ladislav Štefanec, Ing. 48 manažér Hôrky 107, Hôrky Kresťanskodemokratické hnutie, MOST – HÍD, Sloboda a Solidarita, Slovenská demokratická a kres ťanská únia – Demokratická strana
64. František Štefánik 57 dôchodca Lietavská Svinná 181, Lietavská Svinná – Babkov Komunistická strana Slovenska
65. Anton Štefko 57 starosta Lutiše 44, Lutiše Slovenská národná strana
66. Jozef Štrba, Ing. 51 podpredseda ŽSK Kopanice 666/1, Žilina SMER – sociálna demokracia
67. Peter Tarábek, Ing. 54 starosta Rajecká Lesná 636, Rajecká Lesná Slovenská národná strana
68. Anton Trnovec, Mgr. 48 prednosta úradu Ružová 1638/38, Žilina SMER – sociálna demokracia
69. Milan Turčan, Mgr., PaedDr. 43 zamestnanec verejnej správy Gerlachovská 7, Žilina nezávislý kandidát
70. Viliam Turský, Ing. 58 technik Stránske 186, Stránske Slovenská národná strana
71. Vladislava Uhliariková, Ing. 37 manager Rajecká Lesná 486, Rajecká Lesná NOVÝ PARLAMENT
72. Peter Vajda, PhDr. 50 starosta obce Nededza Záhradná 211/15, Nededza nezávislý kandidát
73. Dana Veveričíková, Ing. 54 starosta Dlhé Pole 204, Dlhé Pole Slovenská národná strana
74. Štefan Zelník, MUDr., PhD. 58 chirurg Ve ľkomoravská 8589/1, Žilina Slovenská národná strana