Kompletné výsledky volieb do žilinského parlamentu: Koľko hlasov získali víťazi a koľko porazení?

Desiatky Žilinčanov sa v tohtoročných komunálnych voľbách pokúsilo zabojovať o poslaneckú stoličku. Podariť sa to mohlo len 31, ostatní skončili tesne alebo ďalej pod čiarou. Koľko hlasov získali? Aj to vám prezradia kompletné výsledky volieb do mestského parlamentu.

Katarína Oravská
Ilustračný obrázok k článku Kompletné výsledky volieb do žilinského parlamentu: Koľko hlasov získali víťazi a koľko porazení?
Zdroj: TASR

Volebný obvod 1

Zvolená kandidáti:

  1. Peter Bačinský, MUDr. nezávislý kandidát 1577 hlasov
  2. Ľudmila Chodelková, PaedDr. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 1376
  3. Juraj Popluhár, MUDr. PhD., MBA SMER – sociálna demokracia Strana zelených 1231
  4. Rober Ficek, MUDr. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 1136
  5. Peter Durmis, MUDr. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 957

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení:

  1. Slavomíra Brezovská, Mgr. PhDr. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 939
  2. Martin Zuzík, MUDr. Slovenská národná strana 939
  3. Pavol Blasbalg, Mgr. nezávislý kandidát 823
  4. Juraj Petráš, Ing. M.C.S. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 768
  5. Andrej Sočuvka, Ing. Kresťanskodemo­kratické hnutie 755
  6. Viliam Rojko, Ing. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 686
  7. Andrej Chlapík, Mgr. nezávislý kandidát 674
  8. Pavel Požoni, Ing. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 664
  9. Miroslava Dubócziová, Mgr. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 604
  10. Anna Vojtikevičová, MUDr. Kresťanskodemo­kratické hnutie 604
  11. Milan Veliký, Ing. nezávislý kandidát 561
  12. Roman Nadányi nezávislý kandidát 549
  13. Michal Danek, Ing. nezávislý kandidát 527
  14. Dušan Piga SMER – sociálna demokracia Strana zelených 443
  15. Dušan Voštenák, ak.arch., Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 414
  16. Peter Holec nezávislý kandidát 392
  17. Roman Piala nezávislý kandidát 391
  18. Margaréta Beniačová PRIAMA DEMOKRACIA 390
  19. Miroslav Kašuba, Ing. Slovenská národná strana 325
  20. Vincent Francl Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 282
  21. Július Žiačik Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 256
  22. Patrik Martaus EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA 209
  23. Ľubomír Ryant, Ing. Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 187
  24. Michal Zaťko Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 166

Volebný obvod 2

Zvolení kandidáti:

  1. Dušan Maňák, Ing. arch. nezávislý kandidát 1128
  2. Peter Fiabáne, Mgr. nezávislý kandidát 1013
  3. Peter Ničík, Mgr. Ing. nezávislý kandidát 983
  4. Miroslav Kolenčiak SMER – sociálna demokracia Strana zelených 811

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení:

  1. Pavol Hartel, MUDr. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 610
  2. Martin Paček, Ing. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 528
  3. Vladimár Randa, Mgr. nezávislý kandidát 521
  4. Richard Hančin, Ing. PhD. nezávislý kandidát 481
  5. Dušan Petrík, Ing. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 473
  6. Zdenka Radolcová, Mgr. nezávislý kandidát 394
  7. Matej Jasenka, Ing., PhD. nezávislý kandidát 376
  8. Michal Bizik, Ing. PhD. Kresťanskodemo­kratické hnutie 369
  9. Ján Slota Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 346
  10. Miloš Sipták SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 307
  11. Pavol Jaššo, Ing., SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 305
  12. Vladimír Krčmárik, Mgr. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 291
  13. Ján Boroň, Bc. nezávislý kandidát 267
  14. Drahomíra Caroline Bohačiková, JUDr. Slovenká národná strana 266
  15. Juraj Trávnik nezávislý kandidát 187
  16. Elena Gáliková, Ing. EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA 181
  17. Zuzana Slotová Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 175
  18. Jaroslav Sliviak Kresťanskodemo­kratické hnutie 164
  19. Richard Zavadil Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 133
  20. Marek Mikulík, Bc. Strana demokratického Slovenska 52
  21. Martin Rojček, Mgr. PRIAMA DEMOKRACIA 41

Volebný obvod 3

Zvolení kandidáti:

  1. Jozeg Badžgoň SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 1136
  2. Ľubomír Bechný, Ing. nezávislý kandidát 1110
  3. Martin Kapitulík, Ing. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 971
  4. Peter Cibulka, Mgr. nezávislý kandidát 957
  5. Miroslav Sokol, Ing. nezávislý kandidát 738

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení:

  1. Rudolf Michalec, Ing. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 708
  2. Patrik Kubička nezávislý kandidát 672
  3. Jaroslav Gažo, Bc. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 657
  4. Milan Matušinský, Mgr. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 630
  5. Pavel Kropitz, Ing. arch. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 617
  6. Jaroslava Gabčová, Mgr. Kresťanskodemo­kratické hnutie 603
  7. Marián Varga SMER – sociálna demokracia Strana zelených 599
  8. Ladislav Čellár, Mgr. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 572
  9. Peter Pobeha, Ing. nezávislý kandidát 539
  10. Darina Koptáková, MVDr. Kresťanskodemo­kratické hnutie 530
  11. Milan Chvíla, Mgr. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 472
  12. Imre Valášek, Ing. nezávislý kandidát 467
  13. Ľuboš Majer, Ing., M.B.A. Strana TIP 439
  14. Mária Hrebeňárová SMER – sociálna demokracia Strana zelených 433
  15. Zuzana Danišovičová, Ing. nezávislý kandidát 408
  16. Peter Húšťava, PhD., PaedDr. nezávislý kandidát 400
  17. Pavol Slota, Ing. Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 398
  18. Michal Ďurana Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 279
  19. Peter Minca Kresťanskodemo­kratické hnutie 276
  20. Miroslav Psota nezávislý kandidát 222
  21. Jaroslav Pechočiak Komunistická strana Slovenska 177
  22. Mária Sluková Magnificat Slovakia 175
  23. Jozef Hložanský Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 153
  24. Martin Macík, Ing. PRIAMA DEMOKRACIA 147
  25. Peter Culík Strana demokratického Slovenska 95
  26. Jana Markovič EURÓPSKA DEMOKRATICKÁ STRANA 81
  27. Peter Murín Strana demokratického Slovenska 58

Volebný obvod 4

Zvolení kandidáti:

  1. Patrik Groma, Ing. nezávislý kandidát 1659
  2. Martin Barčík, Mgr. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 1541
  3. Štefan Zelník, MUDr., PhD. Slovenská národná strana 1284
  4. Iveta Martinková, Mgr. nezávislý kandidát 1050
  5. Igor Lička, Ing. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 1013
  6. Marián Zrník, Mgr. nezávislý kandidát 1013
  7. Jana Filipová, Mgr. nezávislý kandidát 993

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení:

  1. Dušan Dobšovič, Ing. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 971
  2. Terézia Straňáková, Mgr. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 959
  3. Jana Balvanová SMER – sociálna demokracia Strana zelených 949
  4. Róbert Konečný, MUDr. Slovenská národná strana 827
  5. Bohumil Kostolný, Bc. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 813
  6. Ondrej Šoška nezávislý kandidát 807
  7. Milan Englárt, Ing. Mgr. nezávislý kandidát 805
  8. Igor Ryban nezávislý kandidát 805
  9. Ingrid Lippaiová, Ing. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 780
  10. Milan Ladiver, Mgr. nezávislý kandidát 720
  11. Miriam Šuteková, Mgr. nezávislý kandidát 703
  12. Gabriela Hamalová, JUDr. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 702
  13. Peter Skotnická, Ing. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 691
  14. Karol Čepec SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 650
  15. Jozef Gajdošík, Ing. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 647
  16. Anna Čerňanová, Ing. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 515
  17. Miroslava Bílková SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 511
  18. Eva Nadányiová, Mgr. nezávislý kandidát 509
  19. Tomáš Nemec nezávislý kandidát 486
  20. Eva Lajčiaková, Mgr. PRIAMA DEMOKRACIA 454
  21. Silvia Pekarová Ponechalová, Mgr. nezávislý kandidát 448
  22. Igor Cvacho, Ing. Kresťanskodemo­kratické hnutie 441
  23. Ľubomír Taška SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 437
  24. Jozef Kapusta nezávislý kandidát 383
  25. Jozef Škultéty, Ing. Kresťanskodemo­kratické hnutie 377
  26. Martin Vrana, Ing. Kresťanskodemo­kratické hnutie 376
  27. Martin Lipovský nezávislý kandidát 370
  28. Mária Žitná, Ing. Slovenská národná strana 370
  29. Ján Slatinský nezávislý kandidát 330
  30. Karol Gordík, JUDr. Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 316
  31. Jozef Strna, Mgr. nezávislý kandidát 301
  32. Lukáš Turiak, Bc. nezávislý kandidát 300
  33. Milan Gavlák, Ing. Strana demokratického Slovenska 262
  34. Radomír Szabó, Ing. Kresťanskodemo­kratcké hnutie 257
  35. Miroslav Rusnák NOVÁ DEMOKRACIA 243
  36. Tomáš Hládek Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 192
  37. Miroslav Faktor, Ing. Slovenká ľudová strana 178
  38. Peter Krpec Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 178
  39. Ján Zajac Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 171
  40. Katarína Hládeková Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 154
  41. Martin Pecha NOVÁ DEMOKRACIA 122

Volebný obvod 5

Zvolení kandidáti:

  1. Ján Ničík, Ing. nezávislý kandidát 704
  2. Ľuboš Plešinger, Ing. nezávislý kandidát 612
  3. Marian Janušek, Ing. nezávislý kandidát 541

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení:

  1. Stanislav Žilinčík, Ing. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 448
  2. Monika Končalová, Ing. nezávislý kandidát 387
  3. Patrik Blanár nezávislý kandidát 329
  4. Michal Kolárik, Mgr. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 319
  5. Andrej Filip SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 294
  6. Petra Smaržová nezávislý kandidát 270
  7. Beata Ftorková, PaedDr. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 240
  8. Michal Milo Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 196
  9. Viliam Kolman SMER – sociálna demokracia Strana zelených 192
  10. Blanka Králiková, PhDr. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 179
  11. Alena Hrehušová nezávislý kandidát 168
  12. Oliver Gaňa Slovenská národná strana 149
  13. Matej Madar, Mgr. Kresťanskodemo­kratické hnutie 148
  14. Zuzana Majdišová, Mgr. Slovenská národná strana 125
  15. Jana Hurinová, Mgr. Ing. Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 113
  16. Ivan Koterba, Ing. 99 % – občiansky hlas 107
  17. Martin Morávek, Ing. Strana TIP 69
  18. Ivan Minich, Ing. Strana demokratického Slovenska 35

19)

Volebný obvod 6

Zvolení kandidáti:

  1. Jozef Juriš SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 796
  2. Anton Trnovec, Mgr. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 680

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení:

  1. Tomáš Ďurana SMER – sociálna demokracia Strana zelených 544
  2. Štefan Comorek, Ing. nezávislý kandidát 477
  3. Stanislav Vandlík, Ing. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 390
  4. Ivan Chaban, Ing. Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 348
  5. Boris Schubert, PhDr. nezávislý kandidát 294
  6. Vladimár Ďuriš, Ing. Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 135
  7. Pavol Vitek, Ing. Kresťanskodemo­kratické hnutie 120
  8. Marian Orieščik Komunistická strana Slovenska 82

Volebný obvod 7

Zvolení kandidáti:

  1. Branislav Delinčák, Mgr. nezávislý kandidát 541
  2. František Kosa SMER – sociálna demokracia Strana zelených 408

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení:

  1. Marián Gogola, Doc., Ing., PhD. nezávislý kandidát 311
  2. Denis Cáder, Bc. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 304
  3. Stanislav Tupý, Ing. nezávislý kandidát 294
  4. Jozef Nemček nezávislý kandidát 254
  5. Juraj Matúšek SMER – sociálna demokracia Strana zelených 239
  6. Silvia Taligová, Mgr. PhDr. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 206
  7. Martin Olejár, Ing. Kresťanskodemo­kratické hnutie 178
  8. Juraj Čerňanský nezávislý kandidát 163
  9. Daniel Kováčik Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 119
  10. Helena Krajčovičová, Mgr. nezávislý kandidát 100
  11. Július Panák, Ing. Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 98
  12. Jozef Strieženec nezávislý kandidát 91
  13. Slávka Bučáková Strana demokratického Slovenska 83
  14. Emanuel Lovišek nezávislý kandidát 80

Volebný obvod 8

Zvolení kandidáti:

  1. Ján Pažický, Mgr. nezávislý kandidát 789
  2. Ján Puček nezávislý kandidát 756
  3. Emília Talafová, Mgr. Krešťanskodemo­kratické hnutie 553

Náhradníci – kandidáti, ktorí neboli zvolení:

  1. Marta Valachová SMER – sociálna demokracia Strana zelených 527
  2. Róbert Kašša, Mgr. nezávislý kandidát 417
  3. Ladislav Majtán, Ing. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 301
  4. Mária Hrušková, RNDr., MPH., PhD. Slovenská národná strana 296
  5. Martin Sudek SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 280
  6. Pavol Dupkala, Ing. SIEŤ Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana NOVA Sloboda a Solidarita MOST-HÍD Občianska konzervatívna strana 276
  7. Marián Horváth nezávislý kandidát 213
  8. Libor Štípala, Ing. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 200
  9. Michaela Jakubcová, Mgr. nezávislý kandidát 174
  10. Martin Petrík, Bc. SMER – sociálna demokracia Strana zelených 137
  11. Mária Barčiková Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 128
  12. Martin Šec, Ing. Kresťanská SLOVENSKÁ NÁRODNÁ STRANA 100

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk