Iné športy

Florbalová extraliga mužov pokračovala 13. kolom. V sobotu vycestovali kobylky do Tvrdošína, kde odohrali posledný zápas v kalendárnom roku 2013 proti miestnemu FBK. Po vyrovnanej prvej tretine kobylky zabrali a nakoniec vyhrali vysokým rozdielom v skóre.

Ilustračný obrázok k článku Kobylky budú sviatkovať na špici tabuľky: V poslednom zápase tohto roku to Žilinčanom sypalo

13. kolo FBK Tvrdošín – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:12 (2:2, 0:3, 3:7)

• Góly Grasshoppers: 32., 34., 50. Ondrejmiška, 15., 51. Veneny, 47., 53. Štefanko, 4. Balko, 40. Baránek, 52. Novák, 53. Grlický, 59. Hrin.
  • Vylúčenia: 3:1
  • Rozhodovali: Bachan, Kozáčik
  • Počet divákov: 35

Favoritom v zápase boli hostia, ktorí nevedeli nájsť dlho recept na obranu domácich. Kobylky útočili, ale domáci pozorne bránili a vyrážali do brejkov. Aj preto svietilo v 30. minúte na ukazovateli skóre 2:2. V druhej polovici zápasu kobylky zabrali a ukázali svoje kvality. Skóre na strane kobyliek rástlo až na konečných 5:12. Hetrikom v zápase sa blysol Ondrejmiška. Po víťazstve 5:12 si pripísali kobylky do tabuľky ďalšie tri body a po 13. kolách budú sviatkovať na prvom mieste. V 14. kole 4.1.2013 o 18:00 privítajú kobylky na domácej palubovke ŠH Rosinská cesta Žilina tím z Prešova.

Zostava Grasshoppers: Kružel – Kvasnica, Hrin, Baránek, Radil – Grlický, Balko, Ondrejmiška, Veneny, Novák, Ladňák, Štefanlo. Tréner: Novák.