Igor Petrík Správy

Kapitulíkove vyjadrenia nezostali bez odozvy: K takémuto kroku sa rozhodla pristúpiť Gromova firma!

Spoločnosť, ktorá patrí bratovi žilinského viceprimátora a ktorá vyhrala verejnú obchodnú súťaž pre radnicu, už nebude poskytovať bezplatné služby mestu. Reaguje tak na nedávne vyhlásenie mestského poslanca Martina Kapitulíka. Čítajte viac!

Ilustračný obrázok k článku Kapitulíkove vyjadrenia nezostali bez odozvy: K takémuto kroku sa rozhodla pristúpiť Gromova firma!
Zdroj: Dnes24.sk

Spoločnosť ALL SERVICE nebude ďalej poskytovať bezplatné služby nielen pre mesto Žilina, ale ani pre jej obyvateľov v oblasti nakladania s biologicky rozložiteľnými odpadmi – spracovanie pokosenej trávy, pohrabaného lístia a konárových odrezkov, informoval konateľ spoločnosti Albert Groma.

Spoločnosť tým reaguje na vyjadrenia Martina Kapitulíka, predsedu strany SIEŤ v Žiline. Na tlačovej besede informoval o verejnej obchodnej súťaži na nakladanie s kuchynským a reštauračným odpadom, v ktorej uspela spoločnosť ALL SERVICE Alberta Gromu, brata viceprimátora Patrika Gromu. Podľa Kapitulíka existuje podozrenie, že žilinská radnica dohodila verejnú zákazku tejto firme za výrazne nižšiu cenu. „Pôvodná odhadovaná cena verejnej zákazky bola 190-tisíc eur bez DPH. Nakoniec verejné obstarávanie vyhrala firma brata viceprimátora Žiliny s výškou 21 211 eur,“ povedal Kapitulík. Zároveň vyzval premiéra, aby vyvodil politickú zodpovednosť voči svojmu spolustraníkovi Igorovi Chomovi. „Aby vyzval Igora Chomu k zloženiu verejných funkcií. Ak to, čo sa deje v parlamente s kauzou Váhostav myslí premiér aspoň trochu vážne, tak musí konať aj v tomto prípade.“

Albert Groma vyjadrenia považuje za neprimerané zasiahnutie do dobrého mena spoločnosti. „V roku 2014 spoločnosť ALL SERVICE uzatvorila s mestom Žilina zmluvu o nakladaní s biologicky rozložiteľnými odpadmi, v ktorej sa zaviazala s dobrým úmyslom vykonávať tieto služby bezplatne. Cena dotovaných služieb je 24-tisíc s DPH ročne. Túto úsporu pre mesto sprostredkoval poslanec mestského zastupiteľstva v Žiline Patrik Groma,“ povedal a dodal:

„Spoločnosť ALL SERVICE sa stotožnila s touto nezištnou pomocou, pretože spôsob podnikania nemusí byť len o zisku, ale môže byť aj životným štýlom. Je na škodu veci, že za štyri volebné roky mohlo mesto ušetriť takmer 96-tisíc eur a následne tieto peniaze použiť napríklad na prevádzku nových tried v materských školách.“

Albert Groma doplnil, že spoločnosť presunie ušetrené peniaze z dobrovoľnej dotácie pre mesto Žilina do iných projektov. „Poslanci za SIEŤ, ako členovia orgánu najvyššej územnej samosprávy, budú teraz musieť niesť svoju politickú zodpovednosť a hľadať riešenia, ako sa z tohto „kapitulíkarčenia“ dostať,“ uzavrel.

Prečítajte si tiež:

Zákazka vyvolala rozruch: Kapitulík vyzval premiéra na vyvodenie zodpovednosti voči Chomovi!

Foto: MK

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie