Krimi

Kamión mal viezť korenie do polievky: Oravskí colníci v ňom ale našli niečo iné

Vodič poľského kamióna cez naše územie len prechádzal, namierené mal do Holandska. Tam sa však už nedostal.

Ilustračný obrázok k článku Kamión mal viezť korenie do polievky: Oravskí colníci v ňom ale našli niečo iné
Zdroj: Facebook.com/Polícia Slovenskej republiky

Oravskí colníci zadržali na hraničnom priechode Trstená – Chyžné poľský kamión, v ktorom sa namiesto korenia do polievok nachádzalo takmer 14 ton sušených listov s tabakovou arómou. Podľa hovorkyne Colného úradu (CÚ) Žilina Boženy Chríbikovej vyčíslili únik na spotrebnej dani na viac ako jeden milión eur.

„Vodič poľského kamióna mal cez naše územie len prechádzať. Tovar určený na prepravu mu naložili v Rumunsku a mal ho doviezť do Holandska. Pri kontrole oravských colníkov tvrdil, že vezie korenie do polievok. Na vyzvanie im predložil doklady od prepravovaného tovaru. Aj podľa nich malo ísť o sušené korenie,“ uviedla hovorkyňa žilinského CÚ.

Colníci sa podľa nej rozhodli preveriť, či sa v priestoroch kamióna naozaj nachádza takýto tovar. „So služobným psom pristúpili k prehliadke ložnej plochy. Našli tam 99 kartónových obalov. Naplnené boli sušenými listami s tabakovou arómou. Ich celková hmotnosť bola 13 860 kilogra­mov,“ doplnila Chríbiková.

„Colníci tovar zadržali a pre presné identifikovanie odobrali za prítomnosti vodiča vzorky, ktoré putovali do laboratória. Výsledky z odbornej expertízy potvrdili, že ide o tabakovú zmes,“ dodala hovorkyňa CÚ Žilina.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality zo Žilinského kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM