Monika Földešiová Tlačové správy

Ján Slota odmietnutý z diskusie na TA3: Skutočne žijeme v demokracii?!

KOMENTÁR - Je skutočne zarážajúce, čo si SMER predstavuje pod pojmom demokracia. Aj napríklad v našich médiách. Ján Slota, opätovný horúci kandidát na post žilinského primátora, mal byť pozvaný na konštruktívnu diskusiu do TA3 s hlavnými kandidátmi na tento post. Prečo sa nenašlo pre neho miesto?

Ilustračný obrázok k článku Ján Slota odmietnutý z diskusie na TA3: Skutočne žijeme v demokracii?!
Zdroj: Dnes24.sk

Aj kvôli tomu, že Slota skutočne nemá najhoršie preferencie, boli na tento rozhovor pozvaní iní traja kandidáti. Ale ako si môžeme dovoliť zanevrieť na slobodu názoru v našej, už nemálo rokov demokratickej krajine? Spomínané majú na rováši páni z červenej strany „SMER“ na čele so žilinským kan­didátom Chomom z tejto strany. Je skutočne zarážajúce, že sa niekto bojí priamej diskusie za účelom zakrývania a deformovania faktov. „Vysvetľujem si to tak, že sa terajší primátor Choma so mnou bojí priamej interakcie kvôli tomu, že by som priam hmatateľne dokázal širokej slovenskej verejnosti ako klame a podvádza,“ konštatuje Ján Slota. V predošlých dňoch bola na STV2 odvysielaná diskusia na tému komunálnych volieb. Tam Ján Slota deklaroval, že za jeho obdobia sa v Žiline postavilo až 1 200 bytových jednotiek. Na oplátku p. Choma nepostavil nič. Povedal, že za svoje obdobie nemohol stavať, pretože nebolo na čom. Ale to je až úsmevné klamstvo.

V Slotovom poslednom, štvrtom volebnom období mal Slota schválený a pripravený územný plán tretej etapy výstavby sídliska Hájik smerom na Hôrky. Terajší primátor Choma nedávno minul peniaze na nákup zbytočného pozemku na Solinkách v Žiline, kde sa jednoznačne nemôžu stavať nájomné byty. Prečo sa napríklad tieto peniaze neinvestovali do pozemku, ktorý Žilina potrebuje ako soľ? „Okrem iného, miesta v poslednom bytovkovom projekte, v ktorom pokračoval nasledovný primátor Harman boli rozlosované medzi istými ľuďmi. Teraz toto miesto vyzerá ako Luník 9,“ hovorí Ján Slota. Spomínaní kandidáti majú plné ústa demokratických blábolov, sami však činia v protiklade so základnými stanovami. Je demokraciou arogantná manipulácia mienkotvorných médií? Dehonestovanie mestských peňazí alebo účelné prideľovanie nájomných bytov? Dúfajme, že Žilinčania vsadia na inováciu a konštruktívnu výstavbu dlhoročného primátora, ktorý sa bude opäť biť za mesto a nie naopak. Primátorom by mal predsa byť predovšetkým schopný manažér so silnými pozitívnymi vzťahmi s podnikateľmi a vytvárať tak neustály finančný prítok do komunálu a nie opak ako pri nerozvážnych počinoch p. Chomu.

(PR) – Za obsah zodpovedá objednávateľ tejto tlačovej správy. Jeho názory sa nemôžu spájať so stanoviskami a postavením siete portálov Global 24.

Ján Slota odmietnutý z diskusie na TA3
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM