FOTO: Keď sa minulosť stretne s prítomnosťou. 5 miest v Žiline kedysi a dnes

Viete, ako vyzeralo naše mesto pred desiatkami rokov? Pozrite si zábery, ktoré zachytávajú veľkú premenu s niekoľkoročným odstupom!

Michal Demjanovič

Ak ste rodeným Žilinčanom, mesto pod Dubňom je vám isto dobre známe. Nie každý si však ešte pamätá, ako vyzeralo v časoch pred desiatkami rokov. Práve vďaka jedinečným čiernobielym záberom z tohto obdobia, spojených s aktuálnejšími, sa môžeme na pár chvíľ vrátiť v čase. Prinášame vám druhý diel seriálu s unikátnymi zábermi, ktoré zachytávajú mesto v minulosti a dnes.

Na kombo fotkách tentokrát nájdete pohľad na Horný val, Horný val s tržnicou, Bacherovú vilu, ale aj hotel Polom či pohľad na Farskú uličku. Všetky si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii!

Ako sami vidíte, desiatky rokov urobili svoje a aj najznámejšie miesta v Žiline si prešli veľkými zmenami. Pri pohľade na fotky, máte pocit, že vyzerali krajšie predtým? Alebo ste radi, že sa zmenili do dnešnej podoby?

Ak máte aj vy fotografie Žiliny, s ktorými by ste sa chceli podeliť a viažu sa so zaujímavými udalosťami či spomienkami, neváhajte nás kontaktovať. Svoje príbehy, fotografie, či spomienky nám môžete poslať na mailovú adresu: demjanovic@global24.sk.

Zdroj: Dnes24.sk