Krimi

Fejky už nie sú len kabelky a tenisky: Žilinskí colníci zabavili falošné filtre do respirátorov

Pri kontrole našli pracovníci finančnej správy na žilinskej pošte 201 falošných filtrov do respirátorov. Všetky budú zlikvidované.

Ilustračný obrázok k článku Fejky už nie sú len kabelky a tenisky: Žilinskí colníci zabavili falošné filtre do respirátorov
Zdroj: TASR

Za posledné štyri mesiace sa cez pobočky colného úradu (CÚ) doviezlo do Žilinského kraja viac ako 1,25 milióna kusov ochranných rúšok, respiračných masiek či filtrov do nich. Podľa hovorkyne CÚ Žilina Boženy Chríbikovej odhalili príslušníci finančnej správy pri colnej kontrole zásielok na pošte v Žiline 201 falošných filtrov do respirátorov.

Doplnila, že balík s filtrami do respirátorov zaistili príslušníci finančnej správy pre podozrenie, že obsahuje napodobeniny svetoznámej obchodnej značky. „Osoba kompetentná vyjadriť sa k posudzovanému tovaru potvrdila, že filtre sú označené reprodukciou ochrannej známky a sú falzifikátmi,“ uviedla Chríbiková.

„Falzifikáty sa zvyknú vyznačovať zníženou kvalitou, často nie sú vhodné na použitie a môžu byť aj zdraviu škodlivé a nebezpečné. Zásielka určená na Liptov sa už k adresátovi nedostane a bude zlikvidovaná,“ dodala hovorkyňa CÚ v Žiline.

Ďalšie správy a zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie