Jozef Legéň Iné športy

Famózny Sagan víťazom tretej etapy v USA: 200 metrov pred cieľom to roztočil naplno

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol na pretekoch USA Pro Challenge druhé prvenstvo, keď sa presadil v záverečnom špurte stredajšej 3. etapy z Breckenridge do Steamboat Springs (170,4 km).

Ilustračný obrázok k článku Famózny Sagan víťazom tretej etapy v USA: 200 metrov pred cieľom to roztočil naplno
Zdroj: Webnoviny.sk

Pre slovenského cyklistu je to tretie pódiové umiestnenie na pretekoch v Colorade, úvodnú etapu vyhral a v druhej finišoval na výbornom treťom mieste.

Dvadsaťtriročný Žilinčan potvrdil víťazstvom postavenie lídra bodovacej súťaže. Sagan v koncovke zdolal Slovinca Luku Mezgeca, tretí finišoval Kanaďan Ryan Anderson. Majster SR v službách Cannondale dosiahol šestnásty etapový úspech v sezóne 2013.

V celkovom poradí sa nič na popredných priečkach nezmenilo. Vedie Lachlan David Morton s náskokom 2 sekúnd pred Mathiasom Fränkom, tretí je Peter Sagan s odstupom 11 sekúnd. Do celkového poradia veľa napovie štvrtková 4. etapa, ktorá je kráľovskou na USA Pro Challenge.

Prakticky od začiatku stredajšej etapy jazdil v úniku Jens Voigt. Štyridsaťdvaročný Nemec bol najskôr vpredu s ďalšou štvoricou cyklistov, 50 km pred cieľom sa osamostatnil, zvládol aj dlhé stúpanie na Rabbit Ears Pass a blížil sa do cieľového mesta. Necelé 3 km pred páskou sa však jeho snaha skončila. Rozhodovala opäť hromadná koncovka, v ktorej preukázal svoje kvality Peter Sagan, ktorý si takticky počkal a udrel 200 m pred cieľom.

Výsledky – USA Pro Challenge:

3. etapa (Breckenridge – Steamboat Springs, 170,4 km):

1. Peter Sagan (SR) Cannondale, 2. Luka Mezgec (Slovin.) Argos-Shimano, 3. Ryan Anderson (Kan.) Optum, 4. Greg Van Avermaet (Belg.) BMC, 5. Alessandro Bazzana (Tal.) UnitedHealthcare, 6. Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Kol.) reprezentácie Kolumbie všetci čas ako víťaz

Poradie po 3. etape:

1. Lachlan David Morton (Aus.) Garmin-Sharp, 2. Mathias Fränk (Švaj.) BMC +2 s, 3. Peter Sagan (SR) Cannondale +11, 4. Tejay van Garderen (USA) BMC +11, 5. Lawson Craddock (USA) Bontrager +18, 6. Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp +29.

Sagan víťazom 3 etapy v USA
1
Galéria
Zdroj: Webnoviny.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie