Správy

Cyklobusy opäť ožívajú: Žilinský kraj sľubuje nové linky aj trasy

Dobré správy pre milovníkov dvoch kolies. Cyklobusy prichádzajú po dlhšej prestávke, sľubujú však novinky.

Ilustračný obrázok k článku Cyklobusy opäť ožívajú: Žilinský kraj sľubuje nové linky aj trasy
Zdroj: TASR

Cyklobusy v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) vyrazia na cesty v sobotu 6. júna. Podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej odložili ich prvú jazdu pre mimoriadnu situáciu okolo nového koronavírusu o niekoľko dní.

Novinkou je rozšírenie ponuky pre cyklistov. „Rozhodli sme sa opäť rozšíriť ponuku našich cyklobusov, pretože vnímame rastúci záujem verejnosti o prevádzkovanie tejto služby. Tento rok tak začnú jazdiť cyklobusy aj na Liptove, čím zabezpečíme premávku špecializovaných autobusov s nosičmi na bicykle v každom regióne Žilinského kraja,“ uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Cestujúci s bicyklami platia v cyklobusových spojoch štandardnú cenu autobusového lístka a poplatok za bicykel 50 centov. „Spoje do Novej Bystrice, Turčianskych Teplíc a Terchovej budú premávať počas víkendov, sviatkov a počas letných prázdnin aj v piatky. Posledný spoj vyrazí na cestu 28. septembra. Cyklobusy na Orave a Liptove budú jazdiť cez víkendy, sviatky a počas letných prázdnin budú prevádzkované denne. Sezóna na Orave sa končí 15. septembra, na Liptove 30. septembra,“ doplnila Remencová.

Upozornila, že v autobusoch naďalej platia bezpečnostné opatrenia. „Cestujúci je počas celej doby prepravy povinný mať prekrytú tvár rúškom alebo inou vhodnou náhradou. Odporúča sa používať rukavice, dezinfekciu a dodržiavať odstupy,“ dodala hovorkyňa ŽSK.

Ďalšie správy a zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie