Správy

Nový režim autobusov v Žilinskom kraji: Prímestských spojov pribudlo

Na otváranie škôl a škôlok zareagovala aj žilinská župa. Prímestských spojov bude po novom jazdiť viac.

Ilustračný obrázok k článku Nový režim autobusov v Žilinskom kraji: Prímestských spojov pribudlo
Zdroj: TASR

V Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) sa od pondelka zmenil režim prímestskej autobusovej dopravy a nad rámec plného prázdninového režimu pribudli vybrané školské spoje. Infromovala o tom hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

„Od 1. júna je prímestská autobusová doprava prevádzkovaná v špeciálnom režime, aby bolo zabezpečené dochádzanie žiakov aj zamestnancov do materských a základných škôl. Pričom zohľadňujeme aj aktuálne požiadavky na prepravu cestujúcich,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Cestujúci sa môžu podľa Remencovej informovať o jednotlivých spojoch na dispečingu u zmluvných dopravcov. „Prázdninový režim platí na území ŽSK od 18. mája. Škôlky a školy zatvorili svoje brány ešte v polovici marca. Vzhľadom na zlepšenie súčasnej epidemiologickej situácie v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 zaviedol Ústredný krízový štáb postupné uvoľňovanie opatrení. Jedným z nich je aj otvorenie materských a základných škôl od prvého do piateho ročníka,“ pripomenula.

Upozornila, že v autobusoch naďalej platia bezpečnostné opatrenia. „Cestujúci je počas celej prepravy povinný mať prekrytú tvár rúškom alebo inou vhodnou náhradou. Odporúča sa používať rukavice, dezinfekciu a dodržiavať odstupy,“ dodala hovorkyňa ŽSK.

Ďalšie správy a zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM