Ľubomír Hudačko Správy

Cestovanie vlakmi zadarmo? Železničiari reagujú... zoznámte sa s čerstvou novinkou v Žiline

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) rozširuje možnosti registrácie cestujúcich s nárokom na bezplatnú prepravu vlakom. Záujemcovia o bezplatnú prepravu tak získali ďalšiu možnosť registrácie.

Ilustračný obrázok k článku Cestovanie vlakmi zadarmo? Železničiari reagujú... zoznámte sa s čerstvou novinkou v Žiline
Zdroj: TASR

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) otvorila aj v Žiline mobilné infopulty pre registráciu vybraných skupín cestujúcich pre cestovanie bezplatne. Pulty sú označené ako „Registrácia – Bezplatná preprava“ kde zabezpečujú registráciu dvaja až štyria pracovníci.

„Cieľom je ešte rozšíriť možnosti registrácie a umožniť cestujúcim okrem využitia pokladní aj ďalšie spôsoby rýchleho zapísania sa do nového systému pre bezplatnú prepravu a vytvorenie konta cestujúceho,“ uviedol Jozef Schmidt, riaditeľ Úseku obchodu ZSSK. Okrem špeciálne vyhradených pokladníc pre bezplatnú prepravu, navýšenia personálu a možnosti registrácie cez internet, ide o ďalšie rozšírenie služieb a zvládnutie očakávaného nárastu o cestovanie vlakmi.

Elektronická registrácia cestujúcich

Pracovníci tak priamo v teréne zabezpečujú elektronickú registráciu vybratým skupinám cestujúcich:

  • dôchodcovia nad 62 rokov
  • študenti – držitelia školských bezkontaktných čipových kariet (BČK) s aktivovanou dopravnou časťou na vlak

Mobilné infopulty

„Podmienkou je vytvorená aktívna emailová adresa na webe, cez ktorú sa overuje aktivačný kód zaslaný na e-mailovú adresu, ktorú cestujúci používa,“ uvádza riaditeľka Odboru komunikácie Jana Morháčová.

Mobilné infopulty budú v prevádzke v najvyťaženejších časoch a dňoch (streda, štvrtok a piatok) na železničnej stanici Žilina.

Záujem o bezplatné cestovanie rastie

„Druhý deň od spustenia bezplatnej prepravy na železnici na Slovensku stúpol podiel cestujúcich, ktorí cestovali na lístok s nulovou hodnotou. Z celodenného predaja 110 tisíc lístkov cestujúci využívajúci bezplatnú prepravu tvorili 55 percent. Rastie záujem o miestenky do diaľkových vlakov najmä rýchlikov, reálne je ich však v priemere dve tretiny voľných,“ informuje web ZSSK.

Záujem o miestenky v diaľkových vlakoch (rýchlik a vlaky vyššej kategórie) stále rastie. Na trase Bratislava – Žilina – Košice bolo podľa ZSSK predaných v priemere za deň 36 % miesteniek, najvyťaženejší vlak za deň mal predaných 60 % miesteniek.

Zdroj: ZSSK

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie