Rôzne Správy

Bábätiek v Žiline pribúda: Nemocnica hlási nárast pôrodov, pozrite tie čísla

Detského plaču je v žilinskej pôrodnici viac. Čísla za celý minulý rok predbehli v nemocninci už v novembri, a to s náskokom.

Ilustračný obrázok k článku Bábätiek v Žiline pribúda: Nemocnica hlási nárast pôrodov, pozrite tie čísla
Zdroj: TASR

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline sa od začiatku roka do 25. novembra narodilo 1561 detí, čo je takmer o 200 viac ako za rovnaké obdobie minulého roka. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

Rodiť do Žiliny chodia aj mamičky z iných miest

Podľa primára oddelenia gynekológie a pôrodníctva FNsP Žilina Martina Sudeka za zvýšeným záujmom možno hľadať nielen vyššiu natalitu, ale tiež dôveru mamičiek v kvalitu a starostlivosť oddelenia gynekológie a pôrodníctva a novorodeneckého oddelenia.

,,Vlani sa u nás narodilo 1528 detí, tento rok sme takýto počet novorodeniatok privítali už v polovici novembra. A to máme pred sebou ešte celý december. Sme preto veľmi vďační za dôveru všetkých mamičiek, ktoré si vybrali našu pôrodnicu. Každý pôrod je iný, výnimočný a pre nás je dôležité, aby sme robili maximum najmä pre zdravie a pohodlie maminy s bábätkom," zdôraznil Sudek.

Žilinskú pôrodnicu podľa nej vyhľadávajú nielen budúce mamičky z okresu Žilina, prichádzajú tiež rodičky z okresov Bytča, Kysucké Nové Mesto, Martin, Čadca, Považská Bystrica a dokonca z Dubnice nad Váhom, Púchova, Domaniže či Žiaru nad Hronom.

Núdza nie je ani o dvojčatá

Najviac bábätiek prišlo na svet na začiatku jesene. ,,V októbri sme mali v našej pôrodnici postupne v starostlivosti 166 novorodeniatok. Každý deň nám pribudlo v priemere päť nových detí," uviedla primárka novorodeneckého oddelenia FNsP Žilina Katarína Jackuliaková s tým, že nechýbali ani dvojčatá. Od začiatku roka si 22 mamičiek odnieslo domov dve bábätká. V znamení dvojičiek bol práve august, kedy sa narodili dvojčatá až štyrikrát.

,,Primári gynekológie a pôrodníctva i novorodeneckého oddelenia zdôrazňujú, že dôvera mamičiek je pre celý tím nesmierne dôležitá. Všetky životné príbehy, poďakovania a návrhy na zlepšenia ich motivujú v ďalších zmenách, ktoré do budúcnosti pripravujú, aby naďalej zvyšovali kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti," uzavrela Záteková.

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie