Žilinskí poslanci navýšili rozpočet: Takýto je dôvod!

Na mimoriadnom zasadnutí žilinského zastupiteľstva sa poslanci rozhodli navýšiť rozpočet nášho mesta. Prečo tak urobili?

Ilustračný obrázok k článku Žilinskí poslanci navýšili rozpočet: Takýto je dôvod!
Zdroj: TASR

Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Žiline navýšili v pondelok (15. 5.) na mimoriadnom zasadnutí rozpočet z 59,99 milióna eur na 67,19 milióna eur, pričom ide o vyrovnaný rozpočet v príjmovej i výdavkovej časti. Informoval o tom hovorca mesta Žilina Pavol Čorba. Ten doplnil, že mesto sa bude môcť vďaka zmenám v rozpočte uchádzať o finančnú podporu z prostriedkov Európskej únie na viaceré projekty týkajúce sa dopravy, školstva či sociálnej pomoci, pričom sa bude na nich finančne podieľať.

„Mesto podporí športové i kultúrne podujatia. Dobuduje pešie komunikácie na miestnych cintorínoch a posilní verejný poriadok a bezpečnosť v uliciach mesta obstaraním kamerového systému na Národnej ulici v časti podchodu k železničnej stanici,“ uviedol Čorba.

Poslanci sa podľa neho zároveň dohodli na pracovnom stretnutí, ktoré sa uskutoční 22. mája. „Zúčastnia sa na ňom predsedovia poslaneckých klubov i vedúci odboru ekonomického Mestského úradu v Žiline Karol Krutek. Spoločne budú hľadať možnosti na uvoľnenie ďalších finančných prostriedkov z rozpočtu mesta, ktorými by sa podporili nedoriešené a nevyhnutné aktivity, respektíve projekty. Výsledky stretnutia prerokuje najbližšie mestské zastupiteľstvo,“ dodal hovorca mesta Žilina.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame