Barbara Dallosová Správy

Žilina vo vianočnom šate: Vieme, ako bude vyzerať výzdoba a stromček

Už onedlho sa rozleje ulicami Žiliny vianočná atmosféra. Mesto tento rok avizuje aj novinky.

Ilustračný obrázok k článku Žilina vo vianočnom šate: Vieme, ako bude vyzerať výzdoba a stromček
Zdroj: TASR

Adventný čas sa blíži a vianočná nálada zaleje aj centrá miest po celom Slovensku. Žilina nie je výnimkou. 23. novembra začínajú vianočné trhy na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku, potrvajú až do 23. decembra.

,,Na Mariánskom námestí bude umiestnených 10 stánkov s občerstvením, 14 remeselných a 6 s potravinovým tovarom, 2 stánky s občerstvením budú na Námestí A. Hlinku," konkretizoval pre portál Žilina24 hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Neodmysliteľnou súčasťou vianočnej atmosféry v meste je výzdoba a stromček. Ten bude zdobiť Mariánske námestie. Vianočný stromček sa podľa Miškovčíka slávnostne rozsvieti počas programu Mikuláš v meste dňa 5. decembra 2019 o 17.00 ho­dine.

Jednou z tohtoročných noviniek je vizuál vianočného mestečka. ,,Priestor pre návštevníkov sa rozšíri a súčasťou mestečka bude aj obrovská vianočná guľa, v ktorej sa návštevníci trhov radi fotografujú. Ozdobou Mariánskeho námestia budú aj vianočný stromček a drevený betlehem. Návštevníci trhov tu nájdu rôznorodú vianočnú výzdobu, napríklad sobiu rodinku na Námestí Andreja Hlinku, svetelné vločky, anjelov, prevesy a mnoho iného. Pripravenú máme aj ukážku života na stredovekom sedliackom dvore s prezentáciou stredovekých remesiel a živými zvieratami. Sedliacky dvor môžu navštíviť rodičia s deťmi počas dvoch dní od 21. do 22. decembra," uvádza Miškovčík.

Spomínaným stromčekom je jedľa biela, ktorú mesto získalo od jedného zo Žilinčanov. Obyvateľ podľa Miškovčíka požiadal o jej výrub z dôvodu rekonštrukcie rodinného domu ešte v jarných mesiacoch. ,,Po obhliadke sme zistili, že strom je veľmi pekný a vhodný ako vianočná výzdoba, s čím jeho majiteľ súhlasil a mestu ho ochotne poskytol," dodáva hovorca mesta.

Nenechajte si viac ujsť novinky zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na FB.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie