Správy

Žilina hľadá ľudí na pomoc pri testovaní: Koľko si môžete zarobiť?

Mestu chýbajú zdravotníci, administratívni pracovníci a dobrovoľníci. Veľké testovanie čaká Žilinu už najblížší víkend.

Ilustračný obrázok k článku Žilina hľadá ľudí na pomoc pri testovaní: Koľko si môžete zarobiť?
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 sa v Žiline uskutoční v sobotu (23. 1.) a nedeľu (24. 1.) na základe rozhodnutia krízového štábu mesta. Informoval o tom hovorca mesta Žilina Vladimír Miškovčík.

Mesto hľadá ľudí

Na výpomoc počas celoplošného testovania mesto hľadá zdravotníkov, administratívnych pracovníkov a dobrovoľníkov.

„Všetci, ktorí majú záujem pomôcť pri celoplošnom testovaní v Žiline, by mali byť vo veku od 18 do 50 rokov. Prihlásiť sa môžu do utorka 19. januára do polnoci v on-line registračnom formulári na internetovej stránke. Prihlásených záujemcov bude následne kontaktovať Mestský úrad v Žiline s ďalšími informáciami,“ povedal Miškovčík.

Odmena

Doplnil, že pomoc administratívnych pracovníkov je odmenená sumou 100 eur (brutto) na deň, dobrovoľnícka výpomoc nie je honorovaná. „Okrem uvedeného personálu hľadá mesto na výpomoc počas celoplošného testovania aj zdravotníkov, ktorí budú vykonávať testovanie občanov. Mesto žiada o pomoc lekárov, sestry, zdravotníckych záchranárov, pôrodné asistentky, praktické sestry či študentov lekárskej fakulty (5., 6. ročník) alebo ošetrovateľstva (2. – 5. ročník). Zdravotníckemu personálu prislúcha za prácu odmena 15 eur (brutto) za hodinu,“ uviedol hovorca mesta.

„Apelujem na všetkých ľudí, ktorí môžu a chcú v Žiline pri testovaní pomôcť, aby sa prihlásili. Obzvlášť naši zdravotníci prežívajú mimoriadne ťažké obdobie, v ktorom prichádzajú ďalšie úlohy. Verím, že podobne ako v minulom roku nájdeme dostatok síl a personálnych kapacít na zorganizovanie testovania. Vopred ďakujem všetkým, ktorých naša výzva oslovila,“ povedal žilinský primátor Peter Fiabáne.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Koronavírus v regióne

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM