Rôzne

Vakcinácia v Žilinskom kraji: Počet zaočkovaných počítajú už v tisícoch

Očkuje sa aj v štyroch nemocniciach Žilinskej župy. Za aký čas zaočkujú všetkých zdravotníkov?

Ilustračný obrázok k článku Vakcinácia v Žilinskom kraji: Počet zaočkovaných počítajú už v tisícoch
9
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V štyroch nemocniciach Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 do piatka 1 591 pracovníkov. Informovala o tom hovorkyňa ŽSK Martina Remencová.

„Počas sviatku Troch kráľov sme spustili vakcináciu našich zamestnancov v nemocniciach. Ako prvé začalo očkovať vakcinačné centrum v Liptovskej nemocnici v Liptovskom Mikuláši, počas nasledujúcich dní sa pridala aj Hornooravská nemocnica v Trstenej, Dolnooravská nemocnica v Dolnom Kubíne i Kysucká nemocnica v Čadci. K dnešnému dňu je asi polovica z nich už zaočkovaná," priblížila riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu ŽSK Silvia Pekarčíková.

Doplnila, že snahou je zaočkovať čo najviac zamestnancov, pričom niektorí sa stále nachádzajú v karanténe, iní majú po prekonaní COVID-19 prítomné protilátky v krvi, a tak musia očkovanie odložiť. „Predpokladáme, že zhruba do troch mesiacov by mohli byť zaočkovaní všetci zdravotnícki pracovníci v našich nemocniciach, ktorí o to prejavia záujem. Verím, že ich bude čo najviac a pôjdu tak príkladom aj širokej verejnosti," dodala Pekarčíková.

V krajských nemocniciach prioritne očkujú ich pracovníkov, či už zdravotníckych alebo nezdravotníckych, a ambulantných lekárov. Nasledovať budú sociálni pracovníci a klienti sociálnych služieb či pracovníci kritickej infraštruktúry, uzavrela hovorkyňa ŽSK.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM