Jozef Legéň Hokej

Žilinčania v susedskom derby nasadili od začiatku zdrvujúce tempo. Susedovi z Martina nedali šancu, získali dvojgólový náskok a súperovi nedovolili pomýšľať na víťazstvo. V tabuľke sú vlkci na treťom mieste.

Ilustračný obrázok k článku Vlci v susedskom derby nasadili zdrvujúce tempo: Žilina si v tabuľke udržala poprednú priečku

MsHK DOXXbet Žilina – MHC Mountfield Martin 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) Góly: 3. A. Čavrk (Valášek), 5. Drevenák (Macejka, Linet), 34. Klouda – 21. J. Markovič (P. Smrek, Ďatelinka), 60. J. Markovič (A. Novotný). Rozhodovali: Lokšík – Gajan, Tornay, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: L. Matejka (Martin) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Žilina: M. Laco – Ostrčil, Bajaník, Rúfus, M. Šterbák, Dlouhý, Leško, Hriňa, Jarab – T. Varga, Klouda, Buc – Dornič, Kalla, F. Novák – Macejka, Linet, Drevenák – A. Čavrk, Valášek, Kropáč

Martin: Šúrek – A. Novotný, Ďatelinka, L. Matejka, Brcko, P. Smrek, Tupý, Imrich – A. Themár, J. Markovič, J. Cíger – Fujerík, Galamboš, Važan – J. Perniš, J. Zlocha ml., Pokrivčák – Murček, Dírer

Prvé sekundy patrili Antonovi Čavrkovi, ktorý si žltozelený dres obliekol prvýkrát. Najskôr v samostatnom úniku neuspel, ale o pár sekúnd bezprostredne po vhadzovaní obkorčuľoval Šúrekovu bránu a jeho strelu si jeden z obrancov súpera vrazil do siete. V 5. minúte rozohrali domáci biliardovú akciu na jeden dotyk, na konci ktorej bol Drevenák a poslal puk pomedzi betóny hosťujúceho gólmana. Martinčania dokázali výraznejšie pohroziť len v početnej výhode, Laco si však bez väčších problémov so všetkými pokusmi poradil.

V ďalšom priebehu hry tempo upadlo. Viac šancí mala Žilina, ale skóre sa nemenilo. Aj v prostrednej časti hry videli diváci najzaujímavejší hokej hneď v úvode. Martinčania dohrávali presilovú hru o dvoch hráčov ešte z prvého dejstva, na konci ktorej strieľal spomedzi kruhov Markovič a puk skončil za chrbtom Mareka Laca. Na opačnej strane sa dostal do samostatného úniku Filip Novák, ale blafákom zakončil vedľa ľavej žrde. Neskôr sa začala hra kúskovať častými vylúčeniami, mužstvá začali robiť viac chýb a šance sa objavovali len sporadicky. V 34. minúte však jeden z hráčov hostí stratil puk vo vlastnom obrannom pásme, získal ho Peter Klouda a kľučkou na bekhend si vychutnal Šúreka.

V treťom dejstve sa očakával tlak hostí, ale opak bol pravdou a Žilina mala jasnú prevahu. Najskôr Varga nastrelil žrď, o chvíľu Leško po skvelom nabehnutí na Kallovu prihrávku zakončil len do Šúreka. V 46. minúte individuálne prenikol Kropáč, ale namieril vedľa. Azda poslednú možnosť s výsledkom niečo urobiť dostali Martinčania vďaka presilovej hre, ale práve počas nej mohli inkasovať štvrtýkrát. Dávid Buc unikol od modrej čiary, jeho strela však skončila na brvne. Hostia sa aj v ďalšom priebehu snažili márne pritlačiť, až desať sekúnd pred sirénou Markovič v skrumáži prepasíroval puk do brány. Na vyrovnanie už ale bolo príliš neskoro, Žilina si tak pripísala štvrté víťazstvo zo šiestich zápasov.

Hlasy trénerov:

Slavomír Chlebec, asistent trénera Žiliny: „Stretnutie sme začali veľmi dobre a rýchlo sme viedli 2:0. Využili sme nepozornosť súpera, ktorý ale postupne pridal na kvalite. Hra sa vyrovnala, čoho výsledkom bolo zníženie Martinčanov na 2:1. Našťastie sme hru kontrovali tretím gólom. Nedarilo sa nám premieňať šance v presilovkách, ale v rovnovážnom stave sme boli rýchlejší, dostávali sme sa do príležitostí, o čom svedčia aj tri samostatné nájazdy. Chlapci zabojovali a získali dôležité tri body. Podržal nás brankár Laco, hráči si vstúpili do svedomia a zodpovedne pristúpili k svojim povinnostiam.“

Daniel Babka, tréner Martina: „V prvej tretine sme sa nedržali plánu, ktorý sme si vytýčili. Najskôr sme si v podstate strelili vlastný gól, pri druhom sme vyslovene prepadli. Od druhej tretiny sme boli opticky aktívnejší ako domáci, ale tí vždy vedeli kontrovať brejkovými situáciami, ktoré boli nebezpečné. V prvej časti hry nám odskakovali puky, neskôr sme boli sebaistejší, silnejší na puku. Gól na 3:2 prišiel už neskoro, za desať sekúnd sa nedalo veľa urobiť. Bohužiaľ, zo šnúry štyroch vonkajších zápasov sme nezískali ani bod. Nebudeme sa vyhovárať na vylosovanie, jednoducho to tak je a mali sme sa s tým vyrovnať. Teraz nás čaká ťažký mesiac, hráme veľa duelov doma. Myslím, že hra aj sústredenosť niektorých hráčov sa zlepšuje, aj keď stále sa objavujú výpadky, ktoré nás stoja body a budú nás stáť aj naďalej, pokiaľ to nevylepšíme.“