Jozef Legéň Hokej

Žilinskí vlci sa trápia. Na domácom ľade proti Piešťanom ani raz neskórovali a v tejto sezóne zaznamenali už piatu prehru v sérii. Hokejistom Piešťan stačil na víťazstvo len jeden vsietený gól.

Ilustračný obrázok k článku Vlci natiahli nelichotivú sériu: Žilinčania proti Piešťanom ani raz neskórovali!

V prvej tretine zápasu medzi Žilinou a Piešťanmi sa hral atraktívny útočný hokej. Prvú šancu mali domáci, ale po prečíslení dvoch proti jednému neuspel zoči-voči Tomekovi Varga. Na opačnej strane sa nepresadil Nemec, ktorý zblízka nikým nekrytý zakončil len do Laca. V polovici úvodného dejstva našiel Lušňák Bartánusa, pri ktorého dobre mierenej strele domáci brankár zasiahol betónom. V 15. minúte urobil veľkú chybu žilinský obranca Sluka, Holovič však svoj samostatný únik nepremenil. Čo nevyšlo jemu, podarilo sa o pár sekúnd neskôr Melichárekovi, ktorý sa v presilovej hre natlačil pred Laca a pretlačil puk za jeho chrbát.

Na začiatku prostrednej časti mohli ísť hostia do dvojgólového vedenia, keď rozhodca poslal na trestnú lavicu Bajaníka. Početnú výhodu súpera domáci úspešne ubránili, Buc v nej dokonca ohrozil Tomeka, ale ten lapačkou zasiahol. V 28. minúte prihral Mišura Lušňákovi, ktorý v dobrej pozícii namieril tesne vedľa brány. Na druhej strane sa výraznejšie zapotil aj Tomek, ktorý musel likvidovať niekoľko nebezpečných pokusov dobiedzajúceho Šterbáka. Ideálnu príležitosť vyrovnať mali domáci hokejisti v 109 sekúnd dlhej presilovej hre o dvoch hráčov. Najväčšiu šancu mal po Kloudovej prihrávke Varga, ale stroskotal na pozornom Tomekovi. Tesne pred sirénou sa presadil hosťujúci Lušňák, pre posunutie brány však gól neplatil.

V tretej časti sa už hostia sústredili na hru zo zabezpečenej obrany a Žilinčania sa veľmi ťažko presadzovali. Ak sa aj dostali do šance, márne hľadali recept na Tomeka. Dobrú možnosť mal Drevenák, ktorého tečovaný puk však skončil tesne vedľa brány. V 52. minúte sa ten istý hráč dopustil chyby vo vlastnom obrannom pásme, puk získal Haring a mohol definitívne rozhodnúť, ale Laco udržal domácich v hre. Keď sa vo zvyšnom priebehu očakával najväčší tlak zverencov Jana Nelibu, pripravili sa oň zbytočnými vylúčeniami. 147 sekúnd pred koncom sa previnili vyšším počtom hráčov na ľade a Piešťany už nemali problém doviesť duel do víťazného konca. Žilina tak prehrala už piatykrát v rade.

Hlasy trénerov

Jan Neliba, tréner Žiliny: „Kľúčovým momentom bol nepremenený nájazd Vargu na začiatku duelu a nevyužitá presilovka piatich proti trom, ktorú sme zahrali bez efektu. V tretej tretine sme nabádali hráčov, aby chodili pred bránu, ale gólman súpera chytal výborne. Bez gólu doma nemôžeme vyhrať.“

Roman Sýkora, asistent trénera Piešťan: „Opäť sme ukázali, že hráme lepšie vonku ako doma. Začali sme pomalšie, ale pomohol nám presilovkový gól. Dôležité bolo, že sme ustáli oslabenie o dvoch hráčov. V záverečnej tretine sme sa snažili najmä brániť a bojovnosťou i výborným výkonom brankára Tomeka sme doviedli duel do víťazného konca.“

MsHK DOXXbet Žilina – ŠHK 37 Piešťany 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 16. Melichárek. Vylúčení: 8:5 , presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Bogdaň, M. Smrek 1053 divákov