Jozef Legéň Kultúra

Víkend klope na dvere: Prehľad podujatí, ktoré si nenechajte ujsť

Pracovný týždeň ubehol ako voda a všetci prácou povinní, aj tí nepovinní, majú možnosť zrelaxovať. Ponúkame vám pravidelný prehľad víkendových akcií, ktoré vám k príjemnému víkendu isto napomôžu.

Ilustračný obrázok k článku Víkend klope na dvere: Prehľad podujatí, ktoré si nenechajte ujsť
Zdroj: Webnoviny.sk

Radošínske naivné divadlo

04.10.13 o 19:00, Dom odborov

V smutnosmiešnej komédii Polooblačno s typickým štepkovským príznačným humorom, verne a farbisto zobrazuje tragikomické osudy jednoduchých ľudí, inšpirované konkrétnymi osobami a udalosťami, ktorí na pozadí komických i tragických dobových situácií a udalostí sa boria so životom a v závere hry (na začiatku päťdesiatych rokov) snívajú veľký a naivný sen o tom, že raz bude celkom inak a lepšie.

Freestyle inline battle Žilina 2013

5.10.2013 od 9:00 ,Žilina,Aupark

Nenechajte si ujsť vôbec prvé súťažné podujatie v Žiline vo freestyle slalome na in-line korčuliach, a to priamo v priestoroch obchodného centra Aupark Žilina, už v sobotu 5. októbra od 9:00 až do večera!

Live Painting battle

5.10.2013 o 20:00, Martin, Lounge Bar

Posledná ilustrovaná bitka v Martine v tomto roku!!! Na svoje zúčtovanie príde 8 pouličných umelcov nie len z Martina! Tímy budú tvoriť dvojice. Svoj farebný bombový útok predvedú na bielu veľkú stenu vyzbrojení fixkami, štetcami a rozličnými odtieňmi farieb! 90 minútové kolo prinesie nečakanú tému, kombináciu rýchlosti umelcov a ich fantázie. Súboj rozhodne publikum svojim jasotom ktoré posunie dvojicu do záverečného finále!

Telka v meste realizuje svoj prvý priamy prenos/ Vitajte doma s Kamilou Magálovou

5.10.2013 o 19­.00. Žilina Hlinkovo námestie/web

Viac v článku: Telka v meste štartuje sériu priamych prenosov: Premiérovo uvidíte talkshow z divadla

Bazár

05.10.13 o 17:00, Komédia kaviareň

Koncert folkovej skupiny Bazár. V divadelnej kaviarni Komédia. Vstup voľný!

MŠK Žilina – DAC Dunajská Streda

05.10.13 o 17:30, Futbalový štadión, Žilina

Žilinský literárny festival

6.10. – 13.10.2013

Žilinský literárny festival tento rok oslavuje desiate výročie. Keďže čítať a hrať sa, nás neprestáva baviť, točiť sa budeme okolo číselných a významových kombinácií pojmu „X”: rímska desiatka, križovatka, desatoro božích prikázaní, verzus, veci neznáme a tajomné, XXX a ďalšie slovné hračky, nad ktorými sa budú zamýšľať hostia a návštevníci festivalu. Pozývame na besedy, diskusie, autorské čítania, koncerty, filmové projekcie a burzu kníh, vďaka ktorým aj túto jeseň bude Žilina dýchať literatúrou.Viac sa dočítate v článku: Žilina po desiatykrát ožije literárnym festivalom: Potešia vás známe osobnosti i burza kníh

No Pavarotti (Cz), 2 Horses Too Many (Cz), Möbius koncert

6.10.2013 o 20:00 ,Žilina ,Záriečie

Za menom No Pavarotti sa skrývajú dvaja hudobníci z okruhu vydavateľstva KLaNGundKRaCH: k!amm a Rouilleux. Ich z veľkej časti improvizovaná hudba, skladajúca sa z gitarových a klávesových plôch, elektronického šumu a hlasu oboch protagonistov, sa dá popísať ako mix drone-ambientu, noise, post-psychedélie a popu, ktorých spoločný, rôzne deformovaný priestor tvorí predovšetkým ozvena.

Horses Too Many je nové duo na pražskej scéne voľnej improvizácie dvoch dychárov Patrik Pelikán a Petr Vrba. Patrik Pelikán sa zameriava na plátkové dychové nástroje (altsaxofón, soprán saxofón a klarinet), elektroniku a objekty. Petr Vrba sa na scéne voľnej improvizácie objavil v roku 2005. Vďaka jeho neúnavnému objavovaniu neidiomatickej improvizáce pomocou trúbky, klarinetu, vibrujúcich reproduktorov, krájačov na vajíčka, piezzo mikrofónov atď. sa stal jedným z najaktívnejších experimentálnych hudobníkov v Prahe.

Möbius je dvojica mladých Žilinčanov vychádzajúcich z punkovej subkultúry, ktorí sa vzhliadli v nekompromisnom poňatí sludge/drone/doom muziky v rýdzo inštrumentálnej forme. Do maximálne razantných pomalých úderov bicích sa ozývajú raz mohutné gitarové riffy, inokedy drone mrazenie alebo zvláštne melódie dotvorené gitarovými efektmi.

Vstupné: 4,00 / 3,00 € (dospelí / študenti)

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM