Správy Video

Veľká obnova žilinskej plavárne: Čo všetko priniesla investícia za státisíce eur? VIDEO

Vynovený vestibul, nové bufetové sedenie aj parkovacie miesta. Mesto opisuje rozsiahlu renováciu veľkého športového stánku v Žiline.

Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Mestská krytá plaváreň (MKP) v Žiline investovala za jeden a pol roka do rekonštrukčných a inovačných projektov viac ako 390 000 eur bez DPH. Podľa primátora Žiliny Petra Fiabáneho tvorila z celkovej výšky použitých financií dotácia mesta 283 651 eur, zvyšok boli vlastné zdroje plavárne.

Bazén s príbehom

Primátor doplnil, že cieľom je prispôsobiť služby plavárne moderným trendom a zvýšiť komfort návštevníkov.

„Mestská krytá plaváreň bola prvým 50-metrovým krytým olympijským bazénom v bývalom Československu. Otvorili ju v lete 1963. Prešla svojím vývojom aj rekonštrukciami. Dnes je to športový stánok, ktorý patrí mestu a slúži občanom mesta. Vďaka predchádzajúcim krokom aj súčasnému vedeniu je to športové zariadenie, ktoré sa teší mimoriadnej obľube a záujmu verejnosti aj športových klubov,“ povedal Fiabáne.

Investičný dlh

Konateľ a riaditeľ Mestskej krytej plavárne Jaroslav Koválik podotkol, že po jeho nástupe v roku 2019 mala plaváreň 40-ročný investičný dlh, čo sa týka zastaranosti technológií a vybavenia.

„Dovtedajšie rekonštrukcie často neboli asi z dôvodu financií dokončené a poprepájané tak, aby boli plne funkčné. Smerujeme ku znižovaniu uhlíkovej stopy, energetickej náročnosti a príprave príjemného prostredia areálu 25 000 štvorcových metrov na celoročné využívanie,“ vysvetlil Koválik.

Nový informačný systém

Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka sa uskutočňovali práce na modernizácii hlavného vstupu do plavárne od vlaňajšieho októbra do mája tohto roku. „Dôvodom bol havarijný stav starého vstupu a zlá statika schodiska. Po modernizácii za 117 000 eur pribudli karuselové dvere, bezbariérový prístup a dve parkovacie miesta pre imobilných občanov. Za 39 000 eur sa od apríla tohto roku renovuje aj vestibul plavárne. Vytvorí sa aj spoločná recepcia so zázemím pre zamestnancov, moderné bufetové sedenie a nový dizajn obchodu s plaveckými potrebami,“ uviedol Miškovčík.

„Väčšiemu komfortu pre návštevníkov plavárne dopomôže aj postupné zavádzanie nového informačného systému. Počas úprav za takmer 10 000 eur pribudne na interaktívnej web stránke možnosť rezervácie služieb či dobíjania kreditov v abonent klube, ktorý postupne nahradí permanentky. Ďalšou významnou zmenou v mestskej plavárni je realizácia turniketového systému a inteligentných šatní. Výška celkovej investície dosiahne 194 000 eur,“ dodal hovorca mesta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto to na plavárni po novom vyzerá.

OBRAZOM: Vynovená žilinská krytá plaváreň
6
Galéria
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM