Užite si tento týždeň svoj voľný čas naplno: Výber naj podujatí v Žiline

Spríjemnite si voľné chvíle počas pracovného týždňa a nechajte sa inšpirovať výberom podujatí, ktoré sú napánované v Žiline. Tu sú tie naj...

Soňa Vanovčanová
Ilustračný obrázok k článku Užite si tento týždeň svoj voľný čas naplno: Výber naj podujatí v Žiline

Premietanie:

Prísľub úsvitu

Utorok, 15. mája, 18:00 hod., Rosenfeldov palác Žilina

Od ťažkého detstva v Poľsku cez mladosť pod slnkom v Nice až po kariéru letca v Afrike počas 2. svetovej vojny… Romain Gary prežil výnimočný život. Za túto húževnatosť, ktorá ho viedla k tomu, aby prežil tisíc životov, aby sa stal veľkým človekom a slávnym spisovateľom, však vďačí svojej matke Nine.

Práve šialená láska tejto zaujímavej a excentrickej matky z neho urobí jedného z najvýznamnejších románopiscov 20. storočia, ktorého život bude plný nečakaných zvratov, vášní a tajomstiev. Táto bezhraničná materinská láska však bude aj jeho doživotným bremenom…

Koncert:

Jozef Holy & Band Tour 2018

Utorok, 15. mája, 19.00 hod., Veľká sála Mestského divadla

Jozef Hollý je umelec, ktorý hre na klavír dáva úplne iný rozmer.

Svojim virtuóznym a výnimočným spôsobom spája rôzne hudobné žánre a vytvára tak jedinečné symfónie emócií, ktorými zaplavuje srdcia širokého spektra svojich fanúšikov.

Koncert:

Hana Zagorová

Streda, 16. mája, 19.00 hod., Veľká scéna Domu odborov

Hana Zagorová – Galakoncert

Jedna z najväčších hviezd česko-slovenskej hudobnej scény, navštívi v máji Slovensko a poteší svojich priaznivcov galakoncertom, v ktorom odznejú jej najväčšie hity !!!

Divadelné predstavenie:

Konfety

Štvrtok, 17. mája, 19.00 hod., Veľká sála Mestského divadla

Satirická komédia o mediálnej pretvárke a odpútavaní pozornosti. Päť moderátorov priemernej televízie Bomba oslavuje 10. výročie svojho vzniku. Počas oslavy sa objavujú ich vnútorné frustrácie z negatívnych správ a senzácií, ktoré každodenne pomocou overených trikov predávajú divákom. Celý večer sa snažia prostredníctvom estrádnych scénok a kúziel odpútať od práce, v ktorej dominuje viac forma než obsah.

Divadelné predstavenie:

Jedna na druhú

Štvrtok, 17. mája, 19:00 hod., Rosenfeldov palác Žilina

Divadelné predstavenie na motívy hry Roba de Graafa “Mako“.

Hrajú: Nela Jakubisová (Sola), Zuzana Kráľová (Civi)
Réžia: Štefan Bielik

Kráčam námestím. Stále rovno. Míňam pohľady ľudí upreté do zeme. Mrmlú si popod nos, nerozumieť im ani slovo. Prečo sa nepozrú pred seba, hore, prečo sa nepozrú na mňa? Nechcem aby na mňa hľadeli. Okolo prechádza muž s tenkou igelitkou. Jasne vidím čo v nej má, dva rožky a nejaký kelímok. Mal by si zaviazať šnúrky na teniskách, môže sa potknúť. A za ním kráča žena. Patria k sebe? Má oblečený hrubý sveter a cez krk prehodený šál. Musí jej byť teplo. Zachytila som jej pohľad. Prečo sa na mňa mračí? Zazerá na mňa. Pridám do kroku, chcem byť doma čo najskôr. Doma? Toto mesto je môj domov. Ja už doma som.

Koncert:

Big Band žilinského konzervatória jubiluje

Štvrtok, 17. mája, 1900 hod., Dom umenia Fatra

Big band žilinského konzervatória

  • Marek Pastírik, umelecký vedúci
  • Radovan Tariška, altsaxofón
  • Milo Suchomel, tenorsaxofón
  • Peter Solárik, bicie
  • Lukáš Oravec, trúbka a krídlovka
  • Klaudius Kováč, klavír
  • Tomáš Baroš, kontrabas

Jedinečný big band študentov žilinského konzervatória, ovenčený domácimi aj zahraničnými cenami oslavuje 25 rokov od svojho založenia s atraktívnymi hviezdami súčasnej slovenskej jazzovej scény.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame